View Single Post
Staro 30.10.2019., 15:30   #2129
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ja baš gledam uzeti Vulcan 120, znači zadovoljan si? Kakva je za tipkanje?
Razmisli dali ti treba ta gumena podloga sto je razlika vulcan 100 i 120 . Ja na DasKeyboardu nisam uopce koristio njihov palm rest - jednostavno taj komad gume na plastitci mi nije uopce udoban za dlanove pa imam ovaj "pravi" gel palmrest .

Sto se tice tipkanja meni super, switchevi nisu uopce bucni tj. tishi su i od MXbrown koje ima DasKb 5Q ali ima cak opcija u swarm softwareu da tipka kod klika ispusti zvuk (na zvucnke) ako zelis jos veci feedback od samog udarca u tipku.
Hod tipki je nesot kraci sto meni pashe jer sam prije mehanicke godinama koristio logitech ultraX i slicne nisko profilne tipkovnice.

Volume knob je super, ima fino zube pa osjetis svaki pomak plus mozes ga prebaciti da bude FX knob pa smanjit/ugasit rasvjetu bez odlaska u software/drivere te ima MUTE tipku koja mi je falila na DasKb 5Q.

Nase tipke/gravure svjetle slabije zbog nacina kako su LEDice namjestene ispod tipki i samog oblika ali tu nema spasa, mene to nesmeta. Po tom pitanju DasKeyboard je bolji jer nema spilla svjetla ispod tipki ali zato na Vulcanu nema prljavstine/prasine koja upada u tipkovnicu izmedju tipki, samo puhne si sve si ocistio .

I da, lampice za Num Lock, CAPS lock i ostale su bolje vidljive/vece su nego na dasKey 5Q gdje je jos software imao i bug pa nekad kad izadje iz stanbya totlano ugasi sve lock lampice pa neznas jel upaljen ili ugasen num/caps....

A i cijena (upola kolko kosta 5Q) nije za bacit .

dasKey je imao jedan cool feature koji mi fali, to je da nakon nekog vremena ne tipkanja rasvjeta na tipkovnici se automatski zdima na pola snage, to mi je bilo cool, to na Vulcanu nema pa kad udjem u sobu nemoram ni svjelto palit kolko mi svjelti strop/zid .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote