View Single Post
Staro 15.07.2016., 16:41   #1
Founder
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Andrijaševci
Postovi: 32
Question Čistio komp od prašine, nakon toga se više ne pali

Konfiguracija mi
Amd fx 4300
Asusova m5a97 l.er 2.0matična
350W je bio PSU
procesor se pregrijavao zbog prašine i ugasio se tijekom najvrućeg dana u mjesecu i jednostavno sam rekao idem očistiti prašinu.radio je i dalje nakon minutu ali sam ga ugasio i samo sam oko kulera za proc malo usisao ne dodirujući komponente.ali se prašina iz kulera raširila po matičnoj pa sam rekao fiksirat ću kućište u rukama čvrsto i lagano gore dole da padne bez treskanja. I naravno kako sam to napravio 3 puta gore dole malo pomaknuo kuciste gore dole da prasina padne, spojim komp, lampica svjetli na matičnoj, kuler se ne okreće kada palim.Napajanje riknulo valjda al zasto onda matična svijetli?

PA sam probao s drugim napajanjem, vrti se kuler al nema slike ni nista.Pomislio sam otisao mi je PCI express slot Pa sam ubacio drugu graficku pa opet ništa tj 3 druge grafičke.
Pa sam otisao i kupio novu maticnu,da ta maticna uopce nece da se upali ni sa jednim napajanjem, probao sam 350w, 400w, 600w.Probao sam i druge rame,. Sada jedino da je otisao procesor ili ne znam vise sta da radim. ne znam šta je krepalo jer sam sve probao promijeniti. Dal netko ima ikakvu ideju?
Founder je offline   Reply With Quote