View Single Post
Staro 21.01.2018., 17:13   #584
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor Gonzo_stari Pregled postova
Imam jedno staro računalo s procesorom C2D E8500, 4GB RAM, grafička je AMD HD6750 iz 2011. Sve radi što se tiče mojih potreba, jel bi vrijedilo kupiti neku polovnu tipa GTX 750 pa na dalje pa da sin može vrtiti neke mlađe naslove. Znam da je proc usko grlo, ali bih dok ne složim novi komp (a to će potrajati) malo pojačao stari.
Kakvu ploču imaš? Ne bi bilo zgoreg popuniti opciju Moj komp, tako da ne mora svatko ispitivati šta imaš od hardvera. Uglavnom, najjeftinija opcija bi ti bila da si na Aliexpress uzmeš x5460 ili sličan quad Xeon za ~100kn, dodaš još 4GB memorije za iste pare, te grafu prema mogućnostima. Situacija s karticama nije baš bajna jer kako su nove poskupile tako ljudi i ovim starijima nabijaju cijenu. Vidi si na njuški šta se nudi u prihvatljivom cjenovnom rangu.

X5460
E5450

Koliko se sjećam E xeoni rade na nižem naponu od X verzija, pa nešto manje troše, ali ništa drastično. Bitno je samo uzeti ove već modane, tako da se ne moraš zezati s rezanjem socketa/ljepljenjem naljepnica. I naravno da imaš ploču koja može uz BIOS flash primiti xeona. Za više informacija postoji sticky tema u Intel podforumu.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline