View Single Post
Staro 14.10.2009., 18:55   #109
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
I moj ima "probleme" s temperaturama. No ne vidim neku konstantu u rusenju kod testiranja osim da to rade 2 prve jezgre. 3 i 4 jos ni jednom nisu "pale" na testu.

Evo moj proboj do 4.0.



U cemu su bili problemi... Nakon sto je žile inzistirao na opustanju tRD-a sto sam ja i prije uradio krenuo sam s ponovnim postavkama memorije. Kako ispada clear CMOS kod moje P45 ne brise sve postavke, ili ih ne brise dobro. Poslije svakog clear CMOS-a moram sam loadat default postavke i onda sve postavke vratit iz save-a ili sve postavke rucno upisivat. Ukoliko to ne uradim ploca manje vise radi ok sve dok se ne pocne clockat. Onda se negdje nesto pokolje iako su unjete postavke koje rade normalno u slucaju poslije "load defaults".

To je jedna strana medalje... Drugi problem je da ploca nece radit s sekundarnim latencijama koje sam ja upisao rucno iz EPP profila (i prema preporukama sa Corsair foruma). Nije bitno kako su latencije bile opustene, cak i do kraja, ploca ili nije htjela bootat ili je redovito rusila testiranje. Postavke su za 533MHz dok meni nije htjela ploca ni do 450MHz. Uz to zezaju ju i memorijski djelitelji te mi jedino sigurno stabilno radi na 1:1.

Ovaj 4.0 gore je uz +300mV (sto meni ispada 1.35v, 1.34 poslije dropa). LLC ne radi dobro i poslije njegova iskljucivanja imam manji drop na VCore. NB je na 1.32 (1.28 poslije dropa). tRD = 9, memorija = CL5 942MHz 2.0v.
Rain Man je offline   Reply With Quote