View Single Post
Staro 19.05.2020., 00:45   #6358
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Stigao X2 Pro još u srijedu ali se nisam stigao javiti.

Što reći, otvaram kutiju, u njoj mobitel, prozirna gumena maska, hrpetina papira i folija te buzdovan a ne punjač (SuperVOOC Flash Charger 50W - majke mi moje mobitel napuni od 0 do 100 u manje od pola sata ali o tome nešto kasnije).

Mobitel je jako lijep i dobro leži u ruci, došao je sa predinstaliranim Androidom 9.0 i color OS-om 6.0.1 ako se ne varam ali nisam se previše igrao prije nego sam ga odmah bacio na desetku i realme UI 1.0.

Display je vrhunski, boje su odlične, 90 Hz refresh rate izgleda jako fino i vidno je fluidnije od 60 Hz (može se on-the-go switchati između 60 i 90 Hz - 60 Hz ždere manje baterije ali zanemarivo koliko sam skužio pa nema smisla to forsati), fingerprint je jako brz i točan.

Od igara sam si skinuo CoD Mobile i PUBG, kod potonje nisam stigao odigrati gejm, dok je prva radila vrhunski. Uređaj je općenito jako brz i fluidan, pogotovo uz ekran koji ima, tih više Hz se prilično lijepo osjeti.

Za kameru isto tako, nemam apsolutno nikakve primjedbe, s chroma boostom upaljenim sve izgleda ljepše, pogotovo dok je večer.

Stereo zvučnici su jako dobri, zvuk je čist i vrlo jak.

Što se WiFi chipseta tiče, na lokacijama gdje sam bio na trećini i u najboljem slučaju 50% kvalitete signala na iPhoneu SE i LG-u G4, sada na realmeu sam na full i to me izrazito veseli.

Boja kućišta je Lunar White i lijepo izgleda, jedina stvar koja možda nekog može bosti u oči je realme oznaka na stražnjoj strani, desno ispod kamere, ali mene ni blizu koliko sam mislio. Čak to ne bih niti nazvao kompromisom, ne smeta mi nimalo.

Punjač je bolestan, bio sam na 20% i stavio ga puniti 15-20 minuta da dođem do cca 75%, zaboravio sam i otišao po njega nekih pola sata nakon, naravno da je bio na 100%. Punjač je bio topao kao i donji dio mobitela ali niti blizu da izaziva zabrinutost. Baterija je prilično dobra, imam dosta toga upaljeno - Screen-Off display cijeli dan sa svim infom, 90 Hz refresh rate, auto rotate, auto brightness, WiFi, dvije SIM-ice, notifikacije, live wallpaper, smart assistanta, sinkronizaciju itd., dok su mi ugašeni lokacija, bluetooth i feedback tipkovnice (touch sound, dial pad tone, vibrate on touch). Ne mogu točno reći koliko traje baterija ali meni 2 dana može progurati od jutra do mraka - hoću reći da je u najgorem slučaju iznadprosječna.

Preporučujem ovaj mobitel svima koji žele premium a ne žele platiti premium i nimalo ih ne smeta što je punokrvni kinez.
ssarik je offline   Reply With Quote