Tema: Dronovi
View Single Post
Staro 14.05.2019., 13:51   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova


Thanks obojci!

Pročitam onda pravilnik malo detaljnije.
I da, morat ću svaki put čekirati situaciju i za zemlju u koju idem. Nadao sam se da će makar u EU biti više manje identični zakoni :/

A ovo za ptice je veri zanimljivo. Problem je što ovdje u Zadru imam masu galebova gdje god se maknem... znači moglo bi biti veselo

@Mommistake, a što da ti kažem, trenutno mi je feeling da bi se stvarno volio baviti s tim u slobodno vrijeme.
Svjestan sam da je solidna šansa da će me pustiti kroz neko vrijeme... ali stvarno želim probati

Ne želim sad platiti ne znam ni sam koliko na opremu, ali s druge strane ne želim ni kupiti nešto jeftinije čisto iz razloga da me ne odbiju stvari koje zapravo ne bi bile problem sa boljim modelom.
Gore sam ti u post dodao sve što sam dobio od CCAA, pa baci pogled.

U cijeloj EU su više manje slični zakoni, jedina razlika je što se provode
Objasni ti nijemcu da ti nisi znao da ne smiješ dić drona...

U Zadru sam najviše slučaja i vidio gdje su turisti dizali Phantome i Mavice iznad orgulja i pozdrava suncu. Okupio se narod, gleda dron, svi zadivljeni. Nakon 2 minute leta na visini, evo 3 galeba već kruže oko drona i samo se približavaju... Počela panika, sletio je čovjek brže bolje, spremio sve u kofer i zbrisao dalje

Ako već hoćeš probati letjeti i snimati, radije si uzmi Sparka...manji trošak je (i može poletjeti s ruke i sletjeti na nju)

EDIT: updateao sam tablicu, u međuvremenu su uveli nove kategorije. Mavic 2 Zoom ti ide u B2, dok Mavic Pro, Mavic Air i Spark idu u B1.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 14.05.2019. u 13:59.
1v@n je offline   Reply With Quote