View Single Post
Staro 30.09.2018., 11:55   #2210
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Pozdrav ekipa, s obzirom da sam malo izašao iz đira s trenutnim informatičkim tehnologijama, treba mi mala pomoć/sugestija oko slaganja konfiguracije za frenda. Dakle situacija je sljedeća, frend kupuje novi komp do cca 9.000 kn (nemojte preko toga previše ići), ono što je bitno da će komp kupiti sredstvima poticaja koje dobije od države (otvara obrt) pa je bitno da to bude sve u jednom dućanu (Zagreb) radi ukupnoga računa kojeg onda prilaže kao dokaz za utrošena sredstva i da mu u trgovini odmah to i slože.

Bavi se CAD crtanjem, dakle ne treba mu nikakva bjesna gejmerska grafička jer se čovjek ne namjerava igrati na kompu. Ono što je bitno da bude 27" ekran, po mogućnosti što veća rezolucija i pretpostavljam da bi bilo dobro da je osnova nekakva dobra matična ploča tako da može u budućnosti eventualno nadograđivati jači procesor ako treba. AMD ili Intel mu nije previše bitno (glavno da je dobar hladnjak), za diskove sam razmišljao nekakva kombinacija 256 ili 512 SSD i još jedan klasični od 1 ili 2 TB (to provjerim još s njim). Ne znam da li mu treba više od 16 GB radne memorije za početak što vi mislite? Tipkovnicu i miš izostavite, mislim da to već ima.

U slučaju da se takvo nešto može sloćiti i za koju stotku manje, ne treba nužno sve utući onda u komp, potrošiti će on već to na nešto drugo

Sve ostale sugestije dobrodošle, unaprijed zahvaljujem!
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote