View Single Post
Staro 08.10.2010., 23:06   #22
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
...Koliko ovdašnjih eksperata stvarno treba takovi dobitak (osim generalno, WOW efekta, što je, ponavljam, savršeno u redu) i koliko su u stanju zapravo procijeniti situaciju i odvojiti bitno od nebitnoga u radu jednog OS-a...
Gle, tribas shvatiti jednu stvar a to je da su mehanicki diskovi zapravo (uz naravno optiku) jedine prave kocnice u manje-vise sve jednom kompu... Oni ce, vjerujem, u nekoj blizoj buducnosti postati stvar proslosti (ko sto je i floppy posta a i dosta uredjaja/tehnologija prije floppy-a).. Ne kuzim sto je poanta tvojih komentara ? Mozda ti smeta sto neko ko ima/zeli imati SSD nema "stvarne" potrebe od njega tj. drugim rijecima ne zaradjuje od istog? Nije mi jasno sto je tu krivo u zelji da imas brz i odzivan komp te da ti HDD ne koci ostatak sistema (koji je danas vecinom dosta puta brzi od hdd-ova - nema smisla usporedjivati elektroniku i mehaniku)..

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Ljudi vole prčkat po windowsima, gasit procese, tvikat registry, i što ja znam, ne bi li ih "ubrzali", smanjili zauzreće memorije i slično, iako realno, nemaju pojma što rade
Cuj, ono sto netko prcka ili ne to nije tvoja stvar - između ostalog... Necije znanje/ne znanje ne zelim komentirati, jer se uvjek/vecinom drzim toga da ako neznam necu puno prckati nego se prije svega informirati itd, za druge ne znam/nije me briga... Neki ljudi (kao ti mozda) jednostavno samo instaliraju windowse (ako i to znaju, ne kazem da ti ne znas), stave koji omiljeni program/igru i uzivaju u kompu bez ikakvih prckanja. Niti znaju za neke pozadinske programe, niti za neke "optimizacije" i nije ih ni briga na kraju krajeva.. Ja bi, recimo, "krepa" da drzim odredjene stvari u windowsima na defaultu (znaci bez da upotrijebim neke tweakove, ubrzam neke opcije itd).. Mislim da jos od 95-ice nisam takvo nesto dozivija .. Ali to sam samo ja, dok recimo moj frend ne mari za te stvari nit mu smeta to sto je sve na "tvornickim postavkama".. Mozemo reci da se sve na kraju svodi na personalizaciju sistema prema osobnoj zelji, a tu nema rasprave...


Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
"Laptop se vuče kao crknuta kokoš" i slične konstrukcije mi i ne zvuče kao bogzna kakav argument.
Ako to ne zvuci ko dobar argument onda stvarno ne znam koji zvuci... Opet cu ponoviti, ko voli nek izvoli - makar to bilo samo radi WOW efekta ili radi kruha ili sto ti ja znam.. mislim da sam sve s tim reka...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote