View Single Post
Staro 04.06.2007., 20:15   #96
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
OK, imam jedno pitanje. recimo da stavim TV karticu na jedan komp. jeli moguce preko mreze da svaki klijent gleda svoje? da on odabire koji želi program? koliko je programa moguće gledati?
Da, upravo tome i služi TV server. Sve si to mogao pročitati na TV-Engine_0.3. Broj programa ovisi o tome koliko imaš kartica, koliko programa se emitira na jednom kanalu i snazi tvoje konfiguracije.

Edit, moj odgovor na PM koji mislim da bi mogao i druge zanimati.
Pitanje:
Daklem, imamo jednog durona 900 sa 256rama viška. sluzio bi kao file server, ali razmišljamo i da postavimo tv server. znači kolko ljudi moze opskrbljivati jedna kartica. kod nas su ako se ne varam svi programi na istom kanalu.
Odgovor:
Na žalost ne mogu ti dati jednoznačan odgovor, morati ćeš sam probati i onda javiti nama ostalima. Ja sam taj server probao na vlastitom kompu, bez drugog kao klijentskog. Gledao sam 1 program a dva snimao u isto vrijeme. I taj prvi je imao uključen time shift. To je bila relativno rana beta, od tada su možda još doradili server. Nekoliko je ograničenja za maksimalni broj kanala koja mi padaju na pamet:
- brzina sabirnice na koju je spojena TV kartica
- brzina memorije
- brzine hard diska ako se koristi snimanje, time shift
- brzina mrežne kartice...
Sam procesor čak i nije toliko ograničenje obzirom da nema rekodiranja već samo izdvaja program stream iz transport streama. Ako imaš DVB karticu, ubodi je i probaj, osim malo vremena nećeš ništa drugo izgubiti.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 04.06.2007. u 20:39.
LAcy je offline   Reply With Quote