View Single Post
Staro 10.02.2007., 01:03   #27
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Acer Aspire 5112WLMi


Specifikacije:

• Procesor: AMD Turion 64 X2 TL-50 1.6GHz
• Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800
• Grafički sustav: ATI Mobility Radeon X1600 128MB
• Radna memorija: 1GB(2x 512MB) DDR2 (proširivo do 2GB)
• Tvrdi disk: 120GB SATA
• Optički uređaj: MATSHITA UJ850-s DVD RW DL
• Dimenzije: 363 x 278 x 32.9 mm
• Masa uređaja: 3.0 kg
• Jamstvo: 12 mjeseci
• Baterija: Li-ion
• Operativni sistem: Windows XP Home
• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4 x USB 2.0
• FireWire: da
• PCMCIA: da
• VGA izlaz: da
• TV izlaz: da
• DVI izlaz: da
• Bluetooth: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
• Kamera: 0.3MP
• VoIP Bluetooth telefon: da

Laptop sam kupio u 7. mj. prosle godine, kostao je u Mikronisu 9,450.00 kn. Uzeo sam ga jer je bio jedini laptop u ponudi koji je u tom cjenovnom rangu imao x1600 grafiku. svi ostali su imali slabiju grafiku...

loše:

1) DVD snimač. iako je deklariran kao 8x, ako se pokusa snimat na brzinama vecim od 4x, nedobiva se nista na brzini (snimanje traje 13min bez obzira jel na 4x, 6x ili 8x), a iz nekog nepoznatog razloga zna se desit da zezne dvd. "Burn process failed, internal recorder error." a dodje do kraja snimanja, zavrsi lead-out i izbaci error. Naglasavam da se ovo dogadja jako jako rijetko. npr. dosad sam na njemu snimio jedno 150 dvdova, a desilo mi se mislim 3 puta, i to kad sam forsiro na 8x...
Onda, snimač se jako kolje sa nekim medijima... Čita ih sve, ali snimat na njih, to je druga priča... KVARK nepodnosi, i imo je problema sa jednom vrstom Traxdate, ona potpuno srebrna. oni obojeni "Value " mu rade bez beda. Ja ga hranim sa Verbatim 16x ( Formel 25kom 65kn ) i ti su mi definitivno best-buy...
kad se kupuju kvalitetni mediji nema nikakvih problema

2)
kamera je ok za uvjete normalnog danjeg svjetla...
cim je svijetlo slabije, pojavljuje se sum na slikama i budu kvalitete ko na staroj motoroli v525.. to smeta onom ko puno prica preko neta.. ja sam kameru upalio 2-3 puta do sad.

3) Glavna stvar koja me jako smeta, to nije problem u laptopu samom po sebi, nego je to kod svih acera...
Software i podrska... onaj njihov glupi Empowering technology framework je totalno beskoristan, stoji gore u desnom kutu i ima neke ikonice smjesne...
jedina dobra stvar je dobro rjesen ePower managment, ima puno opcija, ali se nemoze pokrenit ako nije instaliran taj smrdljivi framework, koji sise ogromno puno memorije ( nakon reinstala i nijednog programa instaliranog 380MB used memorije ). bez instalacije tog smeca nemoze se koristit tipke za play, i nepokazuje na displayu volume pri pojacavanju.
Win XP Home koji dolaze uz laptop dolaze predinstalirani, bez instalacijskog cd-a, iako je s donje strane laptopa naljepljena kartica sa cd-keyem i serijeskim brojem. taj cd-key sam probao na drugim Home windowsima i nepriznaje ga, a isprobao sam samo na jednoj verziji home-a skinutoj s neta...

to je vise manje ono lose...

dobro:

1) ovo je subjektivno, ali probao sam HP NX6125, neki forcebook od 9k kuna, Acer Aspire 5670 i ovaj moj mi ima najbolju mogucu tipkovnicu. jednostano je prelagano pisat na njemu. imam na desktopu neku logitechovu tipkovnicu za nekih 200-tinjak kn, ultra flat, i puno mi je bolji od nje. bolji mi je od svih tipkovica na kojima sam imo priliku pisat. i ctrl je smjesten skroz lijevo, a pored njega FN, pa nije problem ko kod nekih laptopa pri shortcutima (ctrl+V i sl.)
2.) dobar wirelles adapter, solidnog dometa, hvata susjedin Simensov SE555 kroz ko zna kolko zidova, i radi bez problema.
3.) grafika- Far Cry na 1280x800 i na maks detaljima sa mislim 4xAA al nisam siguran. radio bez imalo stekanja. druge igre nisam igro.... budala. uzeo taj laptop zbog igara a nisam igru upalio ima 3 mjeseca.
4.) ventilator na lijevoj strani a DVD na desnoj. ovo je nekima smjesno, ali acer 5670 ima vent na desnoj, i jako pri radu smeta kad vruc zrak piri na ruku...
5.) na kvalitetu izrade se nemogu pozalit... dosta je kvalitetno izradjeno, i iako je od plastike, neostavlja dojam neke jeftine plastike nego bas onako solidna izrada.
6.) Baterija traje oko 2:45 min kad sam na faksu, hardcore skidanje, u prosjeku oko 4-5MB/s, a procesor je spustena frekva na 800MHz, cesto u pozadini nero ili raspakiranje tek skinutih rarova...
na max frekvi ga na bateriji nisam koristio jer nisam imao potrebe, vecinom ima uticnica u blizini
7.) Meni jako lijep dizajn... meni se osobno HPovi nimalo nesvidjaju, a IBMovi pogotovo...
8.) Meni dobro rjesena zvucna, nisam imao prilike spajat na neki High End razglas ali na moju liniju radi Đast fajn, a isto tako i na slusalice.
zvucnici nisu bog zna sta, ali posluže. ja ionako imam vecinu vremena slusalice.
9.) 120 GB Hard pristojne brzine daje malo proizvodjaca u tom cjenovnom rangu
10.) uz njega dobivate i mali bluetooth VoIP telefon, koji se puni u PCMCIA portu i super je jednostavan za za koristit. nekom to mozda treba...
meni bi bilo bolje da su mi skinili cjenu za 100-200kn...

to bi vise manje bilo to... ak se jos sta sjetim dodam...

Sve u svemu, kad sam kupovao, nije bilo jaceg laptopa sa jacom grafikom za te pare, osim vranoga-inih, ali je stari na firmu uzimo pa to s vranogom nebi islo...
Kad se navikne na DVD i daje mu se kvalitetne medije, radi ko sisa.
Kameru nekoristim tak da me nesmeta malo losija kvaliteta
kad se sve pogleda ja sam jako zadovoljan laptopom, i nista me nesmeta osim tog jako lose rjesenog toolbara koji sise memoriju. i sto se nemoze instalirat samo power management bez tog smeca. ( mozda i moze al sam ja glup )

ukupna ocjena bi bila oko 8 od 10.

BTW kad bi sad uzimao laptop vjerojatno bi uzeo http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=3879&catid=26 koji je bio u hgspotu prije tjedan dana za 8099kn, samo bez bluetootha. ali je taj kad sam ja uzimao bio 10.5k kuna, a to mi je bila prevelika razlika u cijeni...
LightForce1308 je offline   Reply With Quote