View Single Post
Staro 30.08.2006., 09:40   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Asus A3500N

Specifikacije:
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz (2 MB L2 cache, 400 MHz front side bus)
Intel Extreme 2 (8-64 MB) shared
15"(1024x768)
4X +/- DVD-RW Pioneer DVR-K14AS
HDD 60GB Hitachi 4200 rpm, 8 MB cache
DDR 512MB (2x256, DDR 333)
Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394
4xUSB2.0
0.35 million pixela integrirana video camera

Slika:



Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Laptop je kupljen pred dvije godine (za mjesec dana). Spada u kategoriju poslovnih modela (barem to tako Asus kategorizira, serija A3). Što se tiče brzine i kvalitete vrlo sam zadovoljan njime. U ono (10 mjesec 2004.) vijeme je bio jedan od najboljih modela koji su se mogli kupiti na našem tržištu po cijeni od gotovo 11000 kn.
Usko grlo mu je grafička koja jednostavno nije dobra za novije igre. One tipa COD i DOD još rade, ali na nešto smanjenoj rezoluciji (800x600). Pošto igram jednom mjesečno kad se s društvom okupim to mi nije nikakav problem. Za sve ostale poslove je sasvim ok. Plastika je vrlo kvalitetna i do sada se nije ništa rasklimalo. Ne mogu se požaliti ni na monitor. Kvaliteta slike je vrlo dobra. Jedino je maksimalna rezolucija 1024x768. Kome ne treba više onda je dobro. Da i mogu u Windowsima ne bih imao veću rezoluciju. Sve je kako je bilo i prvog dana. Dobro ima par malih ogrebotina na kučištu (zaradio na feštama ) ali se niti ne vide osim ako ih ne gledamo pod posebnim kutom. Nema Bluetooth, ima Infrared, čitač kartica (MMC, SD, MS) što je vrlo praktično ako nemamo pri ruci kabel od recimo fotoaparata. Postoji mala kamerica koja je namijenja za video konferencije. Njome se može slikati i snimati bez nekakvog posebnog softvera. Također se može slušati glazbeni CD bez da se upali. Postoji par tipki (Play, Pause, Stop, Next, Previous) s kojima se može upravljati pjesmama na CD-u. Kad je upaljen te tipke koriste u DVD playeru kad gledamo film. Od cijelog laptopa Asusova je samo matična i wireless kartica i kućište vjerojatno. Monitor je Toshibin, disk je Hitachijev (4200 rpm), tipkovnica IBM-ova, DVD snimač Pionerrov (4X). Također postoji program koji ima 8 stupnjeva rada laptopa i time se štedi baterija. Baterija na najbržem načinu rada drži oko 3 sata i 45 minuta. Kad je bio novi bilo je to 15-tam minuta duže. Na najštedljivijem drži nešto više od 5 sati. Ako treba za neku prezentaciju i sl. sitnice onda se može i to koristiti. Dobio sam puno korisnog softvera i Windowse XP Home. Sve u svemu nisam požalio što sam odabrao Asusa premda ju u igri bio još i HP gotovo istih karakteristika. Vjerujem da ne bih pogriješio niti s tim HP-om. Ako ne treba za igre onda je ovo jedan od najboljih modela koji su se mogli kupiti u svoje vrijeme. Ako ću kad kupovati novi latop vjerujem da ću opet nabaviti neki model iz Asusove ponude, naravno, ako budem u mogućnosti.
Evo ako se sjetim još čega dopisat ću.

EDIT: Težina laptopa je 2.75 kg (nisam vagao ali tako piše). Znači nije težak ali ima ih i lakših. Kad ga stavim u torbu s adapterom, mišom i još nekim sitnicama sigurno ima preko 5 kg. Torba ima klasičnu ručku, a ima i da se može staviti na jedno rame. Ako malo duže nosite laptop (15 minuta do faksa) osjećate da vas rame malo boli. Pogotovo ako se to ponavlja gotovo svaki dan i ako zabacite koju knjigu dvije u torbu. Također nema problema sa zagrijavanjem. Sve u granicama normale. Laptop vrlo tiho radi i samo ponekad se uključi ventilator koji se malo vrti i to je to. Također sam dizajn je vrlo dobar. Nije nešto kičavo nego ono klasično. Tamnosiva i crna boja i to je to. Ništa posebno ali oku ugodno. Što se tiče zvučnika nisu ništa posebno. Tek toliko da se nešto čuje. Kao i većinom na svima laptopima. Laptop je doma spojen na liniju pa mi to nije važno.
Evo i izvještaj za cjepidlake koje zanima svaka sitnica.
http://rapidshare.de/files/31540938/asus.htm.html

Ocjena: 9 / 10

Obrazloženje ocjene: Slaba grafička kartica i mala rezolucija monitora. Možemo zaboraviti na igre. Za obične korisnike i malo programiranja, uredske poslove i sl. je sasvim super. Za to ga i ja koristim tako da se ne mogu žaliti. Kad bi mi igre bile važnije na tom laptopu dobio bi ocjenu 5-6. Sigurno ne više.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera






Zadnje izmijenjeno od: Bran. 25.10.2006. u 12:38.
Bran je offline   Reply With Quote