View Single Post
Staro 22.03.2012., 14:16   #17
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova

Netrazim platno, nego koju boju uzeti za obojati zid na koji ce se bacati slika s projektora.
Ja bi bijelu al mogla bi i siva


Tražiš li gotovo rješenje ili bi nešto smutio po provjerenom receptu?

Najednostavnije bi ti bilo uzeti Vogel's MPW10 i nekakvu samoljepivu crnu traku kao ovo za crni obrub i gotov si u roku odmah.

Inače , iako bi po toj visini od 136cm mogao teoretski dobiti 109" u praksi bi to bilo oko 100" ako ne želiš keystoning. Al pošto znam da bi te mučilo tih 9 inča malo keystona neče nikog ubit tako da bih ja obojao zid za tu dijagonalu....U biti bih tu radije 'bojao' 2.35:1 format s navedenom visinom ako to dozvoljava širina. To bi tražilo 'malo' više potrošene trake , dvije male zavjesice i malo zafrkancije s projektorom / zumom pri mjenjanju "formata" ali da ne vjerujm da bi ti to teško palo da pogledaš rezultat
Kako god bilo kad se navikneš na stotinjak inča - nema nazad

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Projektor ce biti EPSON TW6000...
zašto to iruda ti?

Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Koliko me sječanje služi cijena "specijalizirane" boje za tu primjenu je suluda...
A 7 puta veča cijena za platno te dijagonale je u redu?

S zidom imaš priliku eksperementirat s pituravanjem i "platno je savršeno ravno" za razliku od spuštajučeg platna gdje se traži poprilična cifra da ne hebe mehanizam , da ne hebe motor ,da se ne savija na rubovima , da je šipka toliko rigidna da se ne savija da imaš valove ili horizontalne crte jer je tokom skladištenja donja letva pritiskala samo platno itd.
A da ne govorim o tome da se zid puno brže pročisti od smrada tih premaza.

btw, da nebi shvatio krivo i mislio da imam zid pa hvalim svog konja.
Imam platno i imao sam ih 4 kao i zid i da se mene pita ja bi uvjek radije zid nego platno. Iako nije zanemariti taj osječaj kad se nasloniš i uzmeš daljinski u ruku pa se ispred tebe odrola/stvori ogromi ekran
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote