Tema: Žderonje
View Single Post
Staro 19.03.2018., 23:38   #35926
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
wow, keep posting..

Q: skuhaš steak a onda kad je gotov baciš ga na grill da dobiješ rubove???
Kao što je Mommistake rekao... Meso začiniš (obavezno sol i papar, pa onda dodaš još po želji nešto - luk/češnjak/timjan/majčinu dušicu/što želiš). Nakon toga, vakumiraš ga (ili staviš u vrećicu koja se može zatvoriti onim zipperom i istisneš zrak). Ubaciš u zagrijan lonac vode kojemu ovaj stroj održava točno određenu temperaturu kroz cijelo pečenje i cirkulira ju da svuda bude jednake temperature. Na taj način se meso peče/kuha u svojoj tekućini, nema kontakta s vodom, osim što ga ona grije. To traje od pol sata do 24 i više, ovisno kakvo meso radiš i koje je debljine. Nakon što ga izvadiš iz vrećice, praktički je gotovo, no moraš još na jedan od načina napraviti vanjsku koricu koja nosi svoj dio okusa (Maillard reakcija). To radiš na tavici/plamenikom/na roštilju/u pećnici... Želiš ga što brže zapeći, da središ samo površinu, jer je unutrašnjost već kuhana. Kod mene je doslovno na roštilju bio po 30sec sa svake strane i malo na boku da se komadi masnog rastope i daju okus. Uzeo sam Weberove brikete da probam jer mi je bilo praktično složit ih na plamenik da ih zapalim (nemam još chimney starter) i dobio sam finu aromu.

Rezultat svega je da dobiješ savršeno jednoliko pečen steak, neovisno o debljini, točno kako želiš. I super je sočan jer gubi puno manje vode.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 20.03.2018. u 16:40.
IcyTexx je offline   Reply With Quote