Tema: Iskon
View Single Post
Staro 16.03.2018., 12:35   #4803
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
bit će da je čovjek dobio drugi ili oba dostavnom službom,da je bio tehničar sumljam da bi otišao a da ne radi ,to što mu baca grešku nemože naći ip adresu,bar meni govori da je krivac ili port na routeru ili je stb u banani,probaj prvo ovo što kolega okarm kaže ugasi na par sekundi ont pa ga upali,kad se digne ont resetiraj router na gumb ,ako to ne pomogne onda probaj priključit drugi stb na port na kojem prvi radi,ako na tom portu proradi onda je u routeru problem ,ako ne onda je stb,da stb nije prijavljen u sistemu valjda bi onda bila greška kriva autorizacija ili slično,ali najbolje bi bilo da ti iziđe tehničar jer on to sve može u roku 5-10 min riješiti a i telefonski je on direktno spojen sa centralom.
Dobio sam 2 STB-a i oba istu grešku javljaju. Tehničar je dofurao opremu, pospajao (prvo je bilo u zahtjevu 1 STB, da bi kasnije rekli da ipak dva i donio iz auta drugi) i njemu je bacalo istu grešku. Rekao je nešto u stilu da nisu STB-ovi prijavljni i da ih treba prijaviti. Da sačekam kroz pola sata i da će proraditi - i otišao
Nakon cca 1h došao mi je mail sa kodovima za HBO (rečeno je da će to stići kad će općenito usluga biti aktivna), resetirao ONT i router, resetirao STB-ove i opet isto.

U korisničkoj je rečeno da vidi da su aktivirana oba uređaja prije kojih par min i to je to... Na tome je ostalo.

Ištekao, uštekao u sve portove na routeru i ništa, net normalno radi na svim portovima (ako ištekam STB-ove i samo komp spojim žično radi provjere)

Trenutno nisam doma pa ne mogu provjeriti da li je proradilo, tak da tek oko 17h mogu imati neki svježiji info i ponovno zvati korisničku da provjere ponovo. Mislim, ako danas ne poprave, a vikend se bliži čekam do ponedjeljka sigurno.
the chosen one je offline   Reply With Quote