View Single Post
Staro 19.11.2017., 19:34   #2187
Danči22
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Nikky, kod starog operatera (neću reklamirati pa ne spominjem ime) smo imali bolji signal wi-fi ja. Ugovor s max. brzinom 30 Mbit/s, na mom laptopu je davao preko wifija 17-18 Mbit/s.

Na ovom T-comovom ruteru imam na mome laptopu (isto mjesto i isti uvjeti mjerenja) oko 3 Mbit/s kad je bolji trenutak, maločas samo 0,94 Mbita/s. A ugovor je za 100 Mbita/s. Jasno da vrijedi za preko žice, ali da ne može na wifiju dogurati čak ni do onih 17-18 Mbita/s, e to mi je malo previše.

Plus razlika je u pristupu kupcu: Ja se u ovo ne kužim uopće i do pred neki dan nisam ni morala o tome nešto znati jer kad sam imala problem, nazvala bih teh. službu starog operatera i oni bi mi to sredili. Prekjučer mi je doma bio čovjek iz T-coma i više-manje zaključak je bio da kupim nove laptope i nove mobitele, tako da mi mogu hvatati 5GHz mrežu (a bogme ovi koje imam nisu ni u kojem slučaju predpotopni ili neka žnj kategorija). Pitam ga kako da riješim problem - kaže da se ne može riješiti. Zato i proučavam posljednjih dana ovu temu i vidim da ima rješenja, ali ona uključuju investiciju par stotina kuna (ili više) i znanje koje nemam. Ako je tako, onda su mi to trebali reći prije potpisivanja ugovora. Odustajem od T-coma. Kod starog operatera znam da ću u startu imati bolju wifi mrežu (jer sam je imala i prije ovog izleta u T-com), a za poboljšanja ću onda sama vidjeti što ću i kako ću - ali bez osjećaja da se netko sprda sa mnom.

Mislim, smiješno (čitaj: drsko i omalovažavajuće) je da ljudima radi izgleda daju rutere s unutrašnjim antenama koje onda ljudi moraju mijenjati ili nadopunjavati. Ne bih, hvala. Tj. nadopunit ću samo za one pozicije za koje po logici stvari znam da bi wifi mogao biti problem. Ali NE i za kauč udaljen 6m zraka od rutera, gdje sam ranije imala dobru wi-fi mrežu, a sada mi je s ovim njihovim smećem ovako loša i k tome svako malo nestaje.
Danči22 je offline   Reply With Quote