View Single Post
Staro 16.11.2017., 08:51   #2169
Danči22
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Trebaju mi savjeti znalaca. Nedavno sam se prebacila na optiku i postavljen mi je ruter Speedport W724V Type Ci 11ac. Koliko sam shvatila, radi na 5GHz (ne znam da li radi i na 2,4GHz, ali mi je čovjek koji ga je uključivao napravio dvije wi-fi mreže - jednu za starije uređaje, sporiju, i drugu za novije uređaje, bržu, nešto u svezi nečega što se zove ac).
Kako nisam stručnjak za ovo područje (totalni nestručnjak, sve izraze kojima se ovdje služim pokupila sam u zadnja 24 sata koliko čitam o ovome na netu), treba mi hitan savjet. Naime, wi-fi signal mi ne dopire na dva mjesta na kojima mi je potreban (a ta dva mjesta jako su udaljena jedno od drugog).

Za prvo od ta dva mjesta htjela bih kupiti običan pojačivač wi-fi signala (repeater mode). Dakle pojačalo koje bi wi-fi putem primalo signal i prosljeđivalo ga na mjesto na kojem mi je potreban (na tom mjestu moja bi ga kćer koristila za laptop i mobitel). Možete li mi preporučiti neko takvo pojačalo (ili nekoliko njih), kompatibilno s ruterom koji imam?

Gledam ovo pojačalo kao moguće rješenje za to prvo mjesto: D-Link DAP-1520 Wi-Fi AC750 Dual Band

Je li ono ok ili možda neko drugo da uzmem?

Za drugo mjesto treba mi pojačalo koje će s ruterom biti spojeno LAN žicom (dakle access point) jer do tog mjesta imam već sprovedenu takvu žicu, ali mi na njemu treba uređaj koji će davati wi-fi signal za dva laptopa i mobitele. Dakle, pojačalo bi s ruterom bilo spojeno žicom i davalo bi wi-fi signal, tj. radilo bi u access point modu. Molim preporuku i za to pojačalo, tako da bude kompatibilno s ruterom koji imam i da može biti s njime spojeno LAN kabelom te davati wi-fi signal.

Za to mjesto gledam ovaj AP: D-Link pristupna točka DAP-2020/E, unutrašnji N 300 Access Point, 802.11b/g/n načini rada AP, Client, Bridge with AP, Repeater; 1x10/100 Fast Ethernet port, WPA, WPA2 PSK i EAP sigurnostni protokoli, RP-SMA, 2x 5dbi gain antene s RP-SMA konektorima, napajanje vanjski adapter, QoS, Wi-Fi Multimedia (WMM) , WPS

Bi li taj bio u redu za to što mi treba?

Nije mi samo jasno da li ta oba pojačala daju istu wi-fi mrežu kao i ruter, tj. mrežu istog naziva i iste lozinke? Ili uspostavljaju neke svoje mreže koje tek moram nekako nazvati i staviti lozinke?

Također ne razumijem baš koju od dvije mreže koje su mi postavili (sporija za starije uređaje i brža za novije) bi prenosila ova dva pojačala?

Hvala na svakom savjetu.
Danči22 je offline   Reply With Quote