View Single Post
Staro 30.03.2024., 07:18   #15
pljugi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: /dev/random
Postovi: 42
" HT ima u dnu stubišta ormarić u koji je uveden dolazni svk i na njega su u kazeti 1:1 zasplajsani mali plavi ( LC-UPC ) pigtejlčići koji su sa jedne strane uštekani u adaptere a sa druge strane se uključuju kabeli prema stanovima."


Točno tako ti je bila situacija. Nas 4 u stubištu je imalo tako složeno (optički kablovi postavljeni iznad vratiju u stubištu), a 2 optička kabla (za udaljenije stanove koji nisu sa nama u stubištu su bila u fasadnoj kutiji). Ono što se dogodilo jest da mene tehničar nije spojio na optički kabel iznad stana (valjda jer mu se nije onda dalo provlačiti kanalice po stanu), nego je išao linijom manjeg otpora i spojio me u kutiju dolje na kabel od druga 2 stana koji u tom trenutku nisu koristili optiku. Dok je susjed pokraj mene normalno spojen na kabel iznad vratiju Za početak ću provjeriti dali kabel iznad mojih vratiju ima uopće signal ili su ga jednostavno dolje prerezali dok su druge stanove spajali, ako nema signala nema mi druge nego otvorit tu kutiju i kabel iz svojeg ONT-a preko kanalice dovest u stan. T-Com odgovara da oni nisu postavljali kablove i kanalice u stubište, a znam da jesu jer sam ih vidio Na moje pitanje zašto stanovi imaju kanalice sa kablovima, a koristi ih samo jedan stan mi isto nisu znali odgovoriti, klasična priča nismo mi krivi, oni su...


P.S. čisto da se samo ne žalim, imam jedno tehničko pitanje. Zašto oni do stana ostavljaju LC-UPC spojeve, a ne SC-APC pošto OMT ima takav utor?

Zadnje izmijenjeno od: pljugi. 30.03.2024. u 07:24.
pljugi je offline   Reply With Quote