View Single Post
Staro 03.10.2007., 22:58   #156
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
evo čitam par postova više tvrdite da sa zamjenskom npr novom matičnom dolazi i novi jamstveni list od novog datuma,to nije točno;nedavno sam dobio u linksu potpuno novu matičnu za staru neispravnu i pitao sam dali time dobivam i novo jamstvo i rečeno mi je da ne da baz obzira na novi proizvod zadaržavam jamstvo od neispravne matične produljeno za vrijeme boravka u servisu, drugim riječima ako mi sutra prestaje garancija neispravne matične također mi prestaje i garancija nove ispravne matične što je meni kao kupcu smješno i apsurd. ali nije moje da sudim.
Vrati se u Links i traži da ti izdaju novo jamstvo. Nadam se da imaš radni nalog od servisa, inače, takve stvari uređene su Zakonom o obveznim odnosima:

Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.
gog je offline   Reply With Quote