View Single Post
Staro 30.01.2021., 14:48   #23
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Da probudim temu, jer maticnu od generalne trackball rasprave ne nalazim.

Koliko vas koristi i dalje trackball? Koje modele?

__________________

Pretrazivanjem foruma, nalazim da je nekolicina forumasa trazila trackball na trznici, sto je indikativno za problem, kojeg je Logi olako promatrao zadnjih nekoliko godina. Naime, ne da nije drzao preporucenu cijenu, te barem malo reda u formiranju iste, nego je bilo uobicajeno naci razlike i po 50 eura za isti model. Tako da nije bilo posebno tesko naci izvore koji su M570 prodavali i preko 80 eura sto je van pameti. Da ne spominjem EU/US izvore, koji dugo drze na skladistu, pa uopce ne osvjezavaju ponudu. Kod nas sam nasao na webu, domaceg prodavaca, koji je prije koju godinu trazio gotovo 700 kn za M570.



__________________

Pojavila su se i neka nova imena trackball ponude, vrlo viskih ambicija, ali niti jedno me jos nije uvijerilo u kontinuitet kvalitete - za sada

M570 je dobio nasljednika M575, a tu je i zavodljivi Mx Ergo. Mx Ergo u ruci, ostavlja dojam, mozda i jednog od najbolje slozenog Trackballa iz kuce Logija, uz Optical Trackmana. No, moram priznati, da mi se nije svidio. Preporucena ergonomija, vise dizajnerski, ostavlja taj kut, barem za moj ukus, prevelikim. Takodjer, uz sve sprecifikacije, nisam bio odusevljen preciznoscu. Bluetooth opcija me ne zanima, citajuci komentre korisnika, samo je jos problematicnija.



__________________

Mx Ergo cijena i realizacija (sto je steta) po nicemu me ne bi odvela od M570 i osjetno boljeg M575. M575 je zapravo najbolje u smislu cijene i realizacije u praksi. Vidno je precizniji, stavise, moze opcijom otici u krajnost, koje i nece odgovarati iskljucivo desktop web korisnicima, pa se i ne trebaju zamarati dodatnom preciznoscu.




__________________

Ono sto Logija muci neko vrijeme kod M570 je kontrola kvalitete. Od pet postojecih, reklamirao sam 3x i nikad lakse dobio nove. Od temperamentnog senzora koji cudno manifestira vertikalne pomake, do zmijolike osebujnosti kugle, na trenutke. I to se desavalo cak i kod jedne nove zamjene.

Nadam se, da su podigli kvalitetu kod M575, preciznije, da ne ce biti oscilacija kao kod M570. Logi sad kao komparativnu prednost navodi i kvalitetu mikroprekidaca i satnicu zivota, sto je ocigledno i priznanje, koliko su problema (mogli/imali) modeli 57x revizija.

Toliko od mene, da cujem vas.





...
Eto, imam sad već mjesec dana M575 i nemam apsolutno nikakvih zamjerki osim možda za nepostojanje mag-scrolla. To mi je prvi trackball ikada.
Prešao sam s MX mastera 3 koji je sad ostao za backup no kad sam vidio da ni skuplji MX ergo to nema, pomirio sam se.

Prekasno mi je reći za neke probleme s prekidačima, ali što se kugle tiče - za sada ne vidim da nešto zapinje ili da se ponaša čudno.

Kad izbace Mx Ergo s mag scroll fičrom, kupujem
Zvone2772 je offline   Reply With Quote