View Single Post
Staro 08.05.2016., 12:33   #147
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Thumbs up

Citiraj:
Autor Glavas_ZG Pregled postova
Razmisli i o Fractal S kučištu koje je ipak nešto ''bolje'' od Phanteksa (phanteks ima samo jedan fan koji ide uz kučište a Fractal 2, te je potrebno naknadno kupit prednji fan za phanteks, airflow i smejstaj (količina) diskova u Fractalu su također bolje napravljeni, Fractal ima dvije pozicije za SSD-ove koje su vertikalno bočno a phanteks samo jednu koja nije fiksna i može se stavit na različita mjesta u kučištu što je dobro, phanteks ima bocne srane koje su tanke i savitljive dok je kučište čvrsto, fractal ima čvršće bočne strane ali je kučište malo fleksibilnije: fractal ima veći prozor kad se uspoređuju, cijenom su kučišta identična:

http://www.centro.hr/fractal-define-...napajanja.aspx


Da je barem bio ovaj Fractal S kad sam ja kupio svoj R3
Uzeo sam ipak Phanteksa, 100kn je jeftinije od Define S, a ima sve šta mi treba.
Ventilatori, kao što sam rekao, mi nisu bitni jer sam već imao doma četiri komada GentleTyphoon sa kojima sam jako zadovoljan i ne bih ih mijenjao ni za šta drugo. Onaj phanteksov 140mm sam ostavio iza na ispuhu, nije loš, sa tajfunima se ne može mjeriti, ali biti će dobar samo moram uzeti duže silikonske čepove umjesto šarafa, imam one kraće ali ih ne mogu provući skroz kroz rupu.
Ima mjesta za dva HDD i jedno predviđeno SSD mjesto koje se može pomicati koliko sam primjetio. I to mi je previše i neću nikada ta mjesta popuniti.
Optički kavez se vadi van što mi se jako dopada, ostane ti praktički prazna čista kutija u kojoj možeš raditi i potpuno slobodan prolaz za usis naprijed.
Jako sam zadovoljan kučištem, da ima varijanta bez prozora bio bih još zadovoljniji, ali sve u svemu nisam požalio lipe jedne.
Postigao sam ono što mi je bilo najbitnije, ohladiti grafu, radi u load na 65C, ventilatori na grafi na 50% tako da ju niti ne čujem, a ventilatore na kučištu stavim na 100% dok igram. Obzirom da su ovi tajfuni i na 1800RPM podnošljivi i čuje se samo strujanje zraka, radije pojačam njih nego da slušam ovu 208x kako vrišti na 70% da se čuje dvije sobe dalje.
Samo ću morati uzeti neki fan kontroler još jer trenutno je drugi prednji ventilator iskopčan. Kada ga ukopčam u PWR fan, nemam kontrolu nad njime i stalno radi na 1800rpm. Makar, i sa ovim jednim na usisu se hladi odlično, tako da mi u biti i ne treba, ali kada je već montiran neka onda bude u funkciji.
Hvala na savjetima
Atrax je offline   Reply With Quote