View Single Post
Staro 29.01.2010., 12:46   #58
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
ne elektrana uopce nije najefikasniji nacin za proizvodnju energije a niti najisplativi. postoje mnogi drugi nacini. eto nemogu vjerovat kako su ljudi zatupljeni i kako ih je sistem obradio citaj programirao. proizvode tu neke zelene stvari koje manje struje trose i vama nabijaju na nos da je to dobro i je dobro je svaki wat ustedjen je dobar i zemlja je manje zagađena. ali gledajte sada sa druge strane i razmislite malo. danas je tehnologia napredovala i struja se moze proizvesti iz vjetra i to ogromna struja te isto tako iz plime i oseke ali o tome citajte na googlu ne da mi se ovdje objasnjavat kako te iz solarne energije koju svi znate. americka vlada je negdje 2007. god priznala da se samo u tri drzave amerike koristi energija vjetra cijela bi amerika bila puna struje samo od tog izvora sto znaci da nista vise nije potrebno osim toga. razlog zasto se ne proizvodi iz toga je novac. ali ne novac koji je potrebno uloziti u taj projekt nego novac koji bi bio izgubljen jer struja ne bi mogla tolko kostati posto se ne bi placao energent pomocu kojeg ce se proizvoditi tj. struja bi trebala biti besplatna. e sada razmislite o ekologiji i onome sta se plasira u medijima. struja iz prirodnih izvora ne bi zagađivala, samim time boli nas dupe kolko je trosimo. e to je ekologija a ne ove green gluposti. sljedeca stvar kada sam se vec primio ekologije je grijanje. danas se vecinom koriste tremoelektrane koje su pogonjene plinom ili mazutom. i za to postoji jaaako dobro prirodno rijesenje ali opet je problem, pogađate novac i opet ne novac koji bi bio potrosen na projekte nego novac koji mi nebi placali. stvar je ovakva. danas na svijetu imate jaako puno gejzira ilit i izvora kipuce vode. sve sta treba napraviti je tu vodu pumpama i radijatorima provesti po kucama i stanovima i zamislite grije vas potpuno besplatna energija koja je k tome 100% ekoloska.da netko ne misli da pricam gluposti evo i dokaza. ta energija se zove geothermalna enerija. u zemlji imamo 13000 ZJ trenutno dostupno sa time da se dokazano 2 ZJ moze sprovesti u cijevi. ukupna potrosnja svih zemalja na planeti je oko 0,5 ZJ godisnje sto znaci da zemlja moze biti mirna sljedecih 4000god sta se tice te energije. e sada vidite da su spike ekologija bullshit. jer isti ti koji nam pricaju da kupujemo zeleno, da zivimo zeleno najvise zagađuju mogu ne zagađivat nista ali onda nema novaca. isto je tako sa autima. danas se auti mogu voziti na struju ali naftna industrija je ta koja za milijunske iznose otkupljuje patente samo kako nebi zazivjeli te joj nastetili.
marko_zg je offline   Reply With Quote