View Single Post
Staro 19.02.2015., 09:12   #11
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
ja sam imal još veči očaj

meni ni drugi disk nije pomagao, neče bootat ništa !(sumnjal sam na amerske špijune u tom s laptopa)
da bude još zanimljivije čak mi je i drugi PC standardni počeo odbijati boot s diska koji je njegov orginalni win imao, a nisam ga ni koristio za kemijanje oko problema, samo je stajal u kučištu , isključen !!!

jednom je digal win 8 i radio dva tri restartnja, a onda je sve stalo i poslje neče ništa više

nije pomagao ni drugi disk !
ni resetiranje Biosa nije pomoglo

nekako sam uspio naguzit Mint debiana i on je radil jedno vrijeme, ali se nakon par dana i on zblesio i neče više

od tada je taj laptop prošao javni Gangbang doslovno , nema toga tko ga nije zabalavio od "stručnjaka" jer nisu mogli vjerovati

sada nakon godinu dana čujem od vlasnika da je u djelovima


najsmješnije je od svega što nema nikakave logike da i kada sve resetiraš iščupaš i optiku i hdd, on se pravi "tupav" i neče bootat stick
pa pogasim USB portove i probam samo s optikom, opet isto do djela ponovljenim s bilo koji driskom , dal bio predinstaliran za prvi boot ili čak kompletno instaliran npr. Puppy sfs
BSD ni na jedan način nije mogao da se pokrene ... zadlavi skoro na poletku bez obzira kako ga "naguzio" u laptop za

puppy se znao i pokrenut, pa poslje restarta opet neče

vrag me odnio ako znam što bi razlog mogao biti

samo se zaskoči i čeka niš se ne događa pri tome, ulazak u Bios je moguć kao mjenjanje postavki i boot order i sve radi Ok i može se snimiti u Bios
prepoznaje periferiju u Biosu, ali neče bootat nijednu

ovo je sve što sam pokušao
ne navodim klasično wajpanje, izradu nove tabele i sl, zamjenu diska i sl, jer predpostavljam da znaš kako se instaliraju OS-ovi
i kako sve to funkcionira
__________________
Brzi Picek

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 19.02.2015. u 09:36.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote