View Single Post
Staro 18.02.2015., 20:56   #4
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Imam jedan specifican problem, pa cu ode napisati da ne otvaram novu temu.. Naime iman kod sebe neki hp laptop, model 15-d050sm (mislim da nije ni bitno u ovom slucaju). Laptop je dosa sa predinstaliranim win8 al je instalacija bila losa i puna bloata pa je vlasnica odlucila da se windowsi sruse i nanovo instaliraju. Po mogucnosti sedmicu al kao moze i osmica. Pa ja reko idem staviti sedmicu, sve gotovo za cca 2 ure... E tu je uslijedila ceremonija. Laptop naravno nece boota sa sticka na kojem je win7 jer hdd (hgst 500gb) nema mbr nego gpt. Plus sto ovaj debilni bios/uefi nema nikakve opcije za boot osim secure boot (koji je ugasen) i sami poredak koji glasi otprilike ovako: usb diskette/hdd, internal cd/dvd drive, network adapter i OS boot manager. Nakon par pokusaja pravljenja instalacije sa win7 to usb toolom i rufusom, odustajem i napravim boot sa partition magicom. Kroz njegov gui izbrisem hdd (kompletan erase) i nakon toga pokusavam opet bootati sedmicu ali nema sanse.. Nakon toga odlucim rastakati cijeli laptop (koji nije moga biti gluplje dizajniran btw), izvadim hdd, ubacim ga u moj komp, pokrenem instalaciju sedmice, ugasim komp, vratim hdd u laptop ali ovaj i dalje nece boota! Izbaci poruku u stilu boot device not found, install an operating system on your hdd, hard disk (3F0). Hmm, nakon toga opet izvadim hdd, stavim ga u svoj komp (sve druge diskove sam iskopca za svaki slucaj), ali ovaj put pokrenem instalaciju osmice, kreiram nanovo particiju, vratim ga u laptop al opet isata prica. Pokusa sam cak i popraviti mbr sa repair toolsima iz instalacije osmice, al nema ucinka... Vise ne znam sto da radim, nemam ideja, laptop je bez os-a a neda instalirati nista... Preporuke dobrodosle, hitno mi je!
Ispricavam se na poduzem postu, al ovakvo nesto jos nisam dozivija...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 18.02.2015. u 21:08.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote