View Single Post
Staro 20.08.2021., 00:28   #5201
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Još ak staviš sold items dobiješ vecinom da su išle 25-35 ojra Btw zgodna konfica kolega

Meanwhile danas se nastavilo testiranje, za početak Asus VS Leadtek. Rekao bih da je to sve isti đavo tj. da su obadvije ispravne i neokljaštene 5700tke koje zadivoljavaju moje w98 nglide potrebe.



Ja zadovoljan

A onda su krenule vradžbine... Nisam htio više dirati ZombieVistu pa sam složio improviziranu konfu od one druge p4ke i bacao po njoj uroke...



Najveca greška mi je bila sto sam uzeo prvi IDE disk koji mi je podletio pod ruku a to je bio 10GB Maxtor pa je to sve nekak išlo dosta sporo hahaha. Ali nakon svih peripetija ipak sam zavrtio Quake na 15 min i izvrtio timedemo.



Reklo bi se da vradžbine rade. Skor nemam pojma jel dobar ili nije za V1, doslovno sam nahitao prve drivere koji su mi dosli pod ruku ali dok sam igrao mi se cinilo igrivo i bez nekakvih štekanja Sutra još malo 3dfx Carmageddona prije nego puknem liku pozitiv fidbek i onda vradžbina ide na klupu i čeka svoj final destination u buducoj slot1 konfi.

A nakon toga krecu XP ludorije i c2d klokfest... sa nezaobilaznim ssdom koji postaje pomalo standard za XP
Gle kolega, ja osobno mislim da ti na cijelu tu priču gledaš iz pogrešne perspektive, iako je naravno odluka na kraju tvoja (moje je samo da te upozorim)

Postoji razlog zbog kojeg sam Voodoo1 uvijek uparivao sa Pentiumom 1 (MMX), P2 sa Voodoo2, a P3 sa Voodoo2 SLI i/ili Voodoo3. Naime, Voodoo2 je (koliko me pamćenje služi) izašao krajem 1997. godine. Za razliku od Voodoo 1 koji je debitirao 1996, i koji je bio dizajniran primarno za Socket 7 Pentium & Pentium MMX procesore onog vremena.

Međutim, obzirom da je V2 više "naginjala" 1998. (za razliku od V1, koja se prodavala 1996/1997.) bila je naravno novija, i optimatizirana za rad sa bržim procesorima onog vremena - Slot 1 platformom. U stvari, baš i SAMO Slot 1 ... prve Voodooice nisu radile sa AMD procesorima ali to je već druga priča.

Međutim kako su radni taktovi ubrzavali (a vrijeme odmicalo), Voodoo2 je počeo ukazivati na neke skrivene probleme, koji su se počeli manifestirati u kombinaciji sa bržim ili novijim procesorima. Recimo, bilo je slučajeva gdje su se Voodooice (pogotovo Diamond?!) pregrijavale zbog brzih procesora, jer nisu mogle pratiti/držati korak i navodno je velik broj kartica završio na otpadu upravo iz tog razloga.

Moram priznati da mi nije poznato je li taj problem ikad bio riješen, ali u pravilu, Voodooice treba uparivati po godištima, i paziti na omjer snaga kako bi se dobili optimalni rezultati. Također, dodatni "udarac" je bio prijelaz sa Win9x/ME na 2k/XP jer koliko je meni poznato, 3dfx nije nikada napravio službeni XP driver za V1 i V2. Naravno da danas postoje razne metode sa custom driverima i modifikacijama poput FastVoodoo drivera ali to jednostavno nije to, i zna raditi probleme.

Ponavljam - ne kažem da ništa od ovog nije moguće, samo kažem da je potencijalno nestabilno, i to (vjerojatno ono najgore) bez nekog očitog razloga, koji se lagano može ispraviti...
  Reply With Quote