View Single Post
Staro 30.11.2013., 21:19   #56
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Imam sljedece stanje, winowsi su XP sp3 32bit, instalirani na klasicni HDD, SSD disk od 60 GB mi sluzi iskljucivo za brzo zapisivanje i citanje, nista drugo od njega (SSD-a) ne ocekujem niti trazim, osim da mi program zapisuje na njega isprocesirane podatke (tiff-ove ili bitmape velicine cca od 1 MB od 500 MB) i naknadno ih cita i salje na printanje (da tako kazem).
Da budem precizan ako ce koma sta znacit radi se o RIP-u za CTP konkretno Harlequin RIP i B-1 CTP-u od Screen-a (model PlateRite 8600S)
RIP je skracenica od "raster image processor"

Ono sta Vas ja ocu pitati drage kolege je sljedece, posto sam zbog stare komunikacijske kartice koja sluzi za slanje slike iz PC-a na CTP (kartica je PCI-X tj. stara je ko biblija i zadnji driveri za doticnu su za win NT2003 ali rade i za XP) prisiljen koristit XP 32 bit kako ce se to odrazit na rad SSD-a posto znam da XP ne podrzava sve sta bi trebalo kad je SSD u pitanju.
Da li trebam instalirat kakav/e program/e za odrzavanje SSD-a ili je dosta sta je ACHI u biosu ukljucen (posto SSD nije disk sa operativnim sistemom), znam da bi bilo idealno radit barem pod win 7 ali za sada ne mogu.
Inace za sada mi se SSD pokazao kao pun pogodak tj. brzina ripanja mi je skocila 500% (dobro za to je zasluzan i novi i7 4770 ), do sada mi je usko grlo bila brzina zapisivanja na disk sta mi je SSD za sada rjesio.

Znaci kako pazit da SSD ne nastrada pod windowsima XP kao "scratch" ili piši čitaj briši disk, znaci na njemu nije OS nego samo podaci koji se relativno često zapisuju čitaju i na kraju dana brišu, cca dnevno napravimo 30-40 GB koje sutradan ili dan poslje izbrišemo.
SSD je 60 GB od Kingston-a imena "SSDnow 300V"
Hvala na svakoj sugestiji i pomoci
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 02.12.2013. u 15:26.
ante2 je offline   Reply With Quote