View Single Post
Staro 27.10.2011., 19:50   #51
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Jesi li ti proba kod Synology-a (jeli DS 211j) radi li ti NAS ako nema jednog diska?
Ja ti iz prve ruke mogu reci da DS211j radi i sa jednim i sa dva diska, imam ga doma.
Jedno vrijeme mi je bio sa jednim (u pocetku), pa sa dva (sve bez RAID polja), pa mi je zatreba disk, pa sam izvadio onog na kojem nije OS, radi bez problema.
Ovih dana cu opet piknit jos jedan disk pa ti javim, ali mislim da ne bi trebalo bit problema.
U firmi imamo DS409+ sa dva diska u RAID 1 polju i radi vec preko 2 godine bez problema (da se ne ureknem kuc-kuc u drvo), i trebali bi (nadam se s obzirom na trenutnu situaciju sa diskovima) kupit jos dva za njega (u 409 idu cetri diska).

Za po doma DS211j vise nego dosta, jednom sam mu sjeo na kicmu (gigabitna mreza) tj skida je 2-3 torenta djeli njih desetak, raspakirava rar-ove, i ja sam jos sa njega gleda full HD film, nije se bunija nit je film steka
Brzina prenosa je otprilike onolika koliko je lega napisa par postova vise tj oko 50 Mb/s, meni dosta
Disk sa OS-o je 1 TB samsung F3, malo je bucan ali je i brz, sad planiram piknti 2 TB samsunga F4EG EcoGreen da po njemu pise ono sta skida pa ce mo vidit kolika ce bit buka i potrosnja, inace sa 1 diskom F3 trosi oko 18W max prosjek 11W (majkemi smanjio mi se racun za struju od kad imam NAS, bez sale)
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 27.10.2011. u 19:56.
ante2 je offline   Reply With Quote