View Single Post
Staro 04.10.2022., 12:10   #2420
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
IOSS broj EROI i PDDP sa ALIEXPRESSa i muke po HPu

Ekipa, nisam čitao sve unazad ali nisam ni pronašao rješenje na ovom forumu, ali jesam na dva druga koje izgleda pomaže prilikom HP-ovog neosnovanog naplaćivanja javnih davanja / neosnovano naplaćenih troškova zastupanja pri izradi carinskih deklaracija!

Znači prvo i osnovno, informacije o famoznom IOSSu i ostalim akronimima koji se ovdje traže.
Od Alija je IOSS: IM5280002556
Svi paketi što su vam stigli sa Alija su označeni tim brojem ali u "skrivenoj" formi ovako IOSS: IM******2556, zašto je to tako ne znam i da li HP zbog toga naplati i odradi carinjenje, ne znam, ali, ono što znam ću vam napisati ovdje i prenijeti iskustva ekipe sa drugih foruma.

Citiram;

"IOSS je broj firme koja uplaćuje PDV u tvoje ime - dakle isti je za sve pošiljke jer ga uplaćuje AliExpress (ti. Alibaba ili kako se već službeno firma ove)"

"Potrebno je prigovor poslati, sve dokumentirati i račune (HP, Aliexpress, bankovni izvod) i slikati deklaraciju paketa...



https://obrasci.posta.hr/kontakt
(Zahtjev za povrat neosnovano naplaćenih javnih davanja / neosnovano naplaćenih troškova zastupanja pri izradi carinskih deklaracija)"

"PDDP, odnosno DDP je kad pošiljatelj na sebe preuzima sve troškove i obradu istih (što ti u pravilu naprijed naplati), dok je IOSS samo naplata PDV-a. DDP je opcija koja je postojala i prije IOSS-a, a uz IOSS nema smisla koristiti DDP za išta što može ići pod IOSS (između ostalog i jer su troškovi veći)."

"Quote:
Carmen 5 kaže: Pogledaj post
hvala.
to mi se na kraju nekako i činilo, da bude ili jedno ili drugo. ili ioss ili ddp.

javim kakvo će biti rješenje. još nisam sigurna inzistiraju li na EORI broju ili ne."

"eori broj je ukinut za privatne pošiljke:
https://www.rrif.hr/pravilnik_o_izmj...u-5231-propis/

idioti su natrpali sve na jednu hrpu, da zbune korisnike

cijela stranica... je ko da se djeca u djećjem vrtiću navčila
"programirati" web...
pa ponosno... štancali textboxeve"


Sve sam stavio ovdje da je preglednije jer svi ovi podatci se traže prilikom slanja zahtjeva pa da vas ne zbunjuju kao što su mene dok nisam pronašao ove odgovore i dakako ispod njih postove ljudi koji su potvrdili da uredno dobivaju povrate cijelih iznosa, dakle i PDV i H7. Ali eto, samo se moramo malo potruditi.
Ja sam svoje upravo poslao i kada i kako se razriješi, javiti ću ovdje rezultate prigovora.

__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote