Tema: Automobili
View Single Post
Staro 23.04.2019., 08:59   #43734
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Pa to je poanta ovog svega, ako ti netko mora blicati i svirati onda tu nesto smrdi i ja bi se zapitao o svom stilu voznje.

Nikad u zivotu mi nije niko blicao na autocesti, a kamoli svirao.
Dobro, nikad je figurativno ali toliko rijetko da bi se uopce oko toga zamarao.
Slažem se.

Radim preko 20k km godišnje s službenim autom, po cijeloj RH i šire. Radim 15k km godišnje s privatnim autom po cijeloj RH i šire. Imam vozačku punih 12 godina, nikada, ali baš nikada mi nitko nije blicao i trubio na autocesti. A vozim 1.6 tdi Doblo i 1.2 benzinca Rio, znači ne ludujem, niti se vozim 200km/h i opet poštujem onoga ispred i iza sebe.

Pa sad ti reci.

Ja ako se vozim 140 km/h, po lijevoj strani, i onda vidim s desne strane mi lik s 100 km/h kreće na lijevu stranu preticat šleper, poludim...
1. jer nije pogledao uopće u retrovizor (i ako je, nije procjenio dobro da ja dolazim)
2. jer ne ubrza na neku normalnu brzinu, samim time koči mene (i aute iza mene, što je kažnjivo)
3. ono što me najviše jebe, je taj stav "boli me k...", svako je u prometu sam očito, ne treba pazit na druge, jer "ja znam najbolje"...

Ako vidim lika da ima 300km/h, bez obzira koliko se on vozio brzo, prebrzo, maknem mu se, čovjek zna da vozi prebrzo, riskira i zna da će platiti ako ga uhvate. Nije on s Marsa pao, ali nek se vozi. Tko sam ja da provodim svoje zakone i moralna načela jer se čovjek voli voziti brže? Pa jebote, makni se u desnu traku i to je to.
Mommistake je offline   Reply With Quote