View Single Post
Staro 12.08.2017., 20:54   #2480
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ja imam IPVanish, ovdje šalju upozorenja, zadnje sam bio dobio opomenu pred poziv na sud
Da si u samom stratu koristio seedbox ili VPN nista nebi dobivao niti bi uopce bio zabiljezen igdje u tom sustavu, sada samo nemaju dokaza ali te imaju u bazi "korisnika".
Ne znam sta je taj Von ali ako je VPN i ako taj Von dobije prituzbu od toga tko te upozoravao na sud pravno je moguce da te taj Von makne, uskrati svoju uslugu, ovisi kakva im je politika oko prijava...


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
A misliš da sa privatnih trackera ne mogu pratiti što skidas, odnosno ISP pratiti?
Mislim da se ne razumijemo. Na koga i kakav slucaj/scenario konkretno mislis ?
ISP moze samo dati podatke o posjecenim IP adresama, ako si prometovao nesto putem SFTP protokola ili slicno tome sam ISP nista ne vidi... niti ima tehnicke mogucnosti da napravi kakvu enkripciju itd...
To sto si ti od kuce posjetio bilo kakvu stranicu nije niti kaznjivo niti prekrsajno djelo. Kako sam radio na trackeru evo ti konkretan slucaj takve jedne prijave:

User xyz se javio staffu sluzbeno preko samoga svojeg profila na trackeru i predocio dokumentaciju da je nekakav inspektor itd... i da se ukoni
torrent tog i toga sadrzaja i da se da izlistanje svih ip adresa koje su skidale taj torrent. Za pocetak je staff ukonio torrent, obrisao bazu podataka
tko, sta i kako je imao vezu s tim torrentom i poslao odgovor da oni nemaju niti da oni logiraju takve podatke.

U konacnici je taj xyz user dobio bann sa trackera a dodatno sluzbeno nesto nikada nije nista ni stiglo niti kako ce ? Sa kojim dokazima ? Kome ?
Privatni trackeri imaju servere vani, ja kao vlasnik trackera mogu te odhebati u komunikaciji mailom kao sto ce i to pogotovo napraviti firma koja servere
daje... jer pazi ti kao inspektor se obracas nicku kao tu na forumu a ne nekoj osobi niti znas koga uopce trebas ! Cak i ovdje na forumu mislis da bi
administracija cuvala ikakve podatke ? Pa sve bi kompromitirajuce pobrisali prvenstveno da zastite sebe jer ako nicega nema onda ni dokaza nema...

Ta neka razina gdje ISP na osnovu naloga od Sudca prati i skuplja izlistanja IP adresa za nas je gotovo nemoguca pravno jer institucije gonjenja prvo
moraju sa debelim sumnjama i nekim dokazima ishoditi takav nalog da bi uopce ti bio pracen ! I onda ako koristis VPN ili seedbox se jos pravno komplicira
jer firma koja daje servere je pitaj boga gdje... a ti koristis SFTP pa jos uvijek nista ne mogu dokazati...

Dakle Pero Peric je stavio torrent na privatni tracker i gleda u svom klijentu tko se spaja... Ti si spojen sa seedboxom ili VPN i sta ce Pero Peric sada prvo ?
A ide probati kod staffa zastrasivanjem i dobije odheb... Mora se internacionalno obratiti vlasniku servera koji ce isto u krajnjoj nuzdi server ugasiti i pobrisati
sve logove
i podatke i opet nista... a mora i nalog ishoditi da bi te pratio.

Kako je pao vlasnik Filmovite i jel stranica ugasena mozda ? Nije !! Nema filmova jer je frajer u cuzi ali stranica je gore na netu i dalje i bit ce ohoho... Pa kako ?
Mjenjao servere i nemos mu nista jer svaki put server ( izdavatelj servera ) da prvo upozorenje njemu kao korisniku da je dobio nekakvu prijavu/prituzbu pa
se on se makne i seli na novi... Pao je jer je glup i proklet bio. Novac... trag novca i nevidjena glupost spajanja na susjedin internet radi bilo kakvog rada ili
prenosenja novca bilo kuda... pa nije ni policija bas tako glupa da ne skuzi da unutar 50m te neke ljeve susjede se netko drugi spaja i nije ga onda bilo tesko otkriti jel

On je pao prvenstveno radi puta i traga novca, pranja istoga jer su to bile malo vece cifre i na osnovu toga je uopce i bio pokrenut neki nalog pa pracenje itd...
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 12.08.2017. u 21:01.
silver_tip je online   Reply With Quote