View Single Post
Staro 12.10.2021., 21:15   #12502
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor MerrySmiley Pregled postova
Ja sam nakon nekoliko tjedana koliko sad koristim Fritz bez greške, jučer doživio gubitak veze. 15ak minuta je trebalo da se stvar stabilizira.

Od toga jučer do danas prijepodne sve radilo opet ok. Danas mi je došao tehničar zbog zamjene STBa (idem na ovaj novi). I kad je mijenjao taj STB - opet isti problem. I kaj god pokušavali niš ne štima. Ako i dobijem internet, PING bude 5ms ali download uopće ne ide i onda speedtest izbaci error.

Tehnička - isto - niš ne vide loše i predlažu da dođe drugi tehničar i ispita instalacije kod mene. A sve je relativno novo i njihovo. Znači od optike na ulici, koaksijalac ukopan prije par godina koji ide do ormarića na kući iz kojeg onda novi koaksijalac kojeg su oni postavljali, neprekinuti, ide do utičnice/splitera pa onda do modema i STBa - sve njihovo, novo.

Uglavnom lik je bio super - ide on promijeniti sve konektore. I promijenio sva 4 konektora - i puf - sve proradilo. Veli: zna se dogoditi da licne one od izolacije dođu s vremenom u kontakt sa samim bakrom u sredini. Evo za sad sve radi. Naravno, ne mora biti da je to bio uzrok ali nakon tog "zahvata" sve je proradilo. Čisto evo hint da možda i to pogledate.
Meni je danas oko podne puknuo net...fritz mrtav, mikrotik javlja da nema dns...
nakon restarta sve se vratilo na staro...za upload do 90 mu je trebalo cca 5 min..prije toga se vrtilo oko 30...
Ja mislim da to definitivno nema veze s lokalnom instalacijom...nego do node-a...
oni vjerojatno po njima sada stalno nesto ceprkaju jer dosta ljudi prelazi na docsis 3.1 pa ocito nesto pukne...
ovaj gore scenarij s gubitkom neta je cca jednom u 10tak dana...kazem, nakon reboota sve radi ok
madox je offline   Reply With Quote