View Single Post
Staro 05.09.2012., 21:20   #131
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ček, jel ćemo govoriti o pravom OS-u (Android) ili o kvazi OS-u (iOS)?

Prvo, objašnjenje zašto Android laga. Uzevši u obzir kako je SystemUI.apk na normal prioritetu dok iOS-ov rendering engine ima real-time prioritet govori o potpuno različitim pristupima terminu smartphone. E sad, to baca pak na ono na što mislim kao pravi i kvazi OS - multitasking.

Yebem ja multitasking kod iOS-a i WP7. Android vrti aplikacije onako kako smo navikli na PC-u. WP8 je zahvaljujući prelasku sa CE na NT kernel dobio punokrvni multitasking (i, naravno uz još neke stvari, predosjećam jako svijetlu budućnost WP8 ekosistemu) tako da u samim temeljima i ideji kako predstaviti OS Android i iOS se jako jako razlikuju. Baš sam se nasmijao dok sam vidio usporedbe S2 i iPhone gdje je jedan član napisao da je S2 brži 10-15%.
Ista stvar kao da uspoređujem helikopter i avion. Oboje lete ali kako - to je druga priča.

Priznajem, Samsung je u tadašnjem Galaxy S modelu kopirao front-end iOS-a. iOS je kopirao notification bar kao i wannabe multitasking.
/*opet, mogu reći da je Samsung bio inspiriran iOS-om*/

P.S. Jelly Bean je smooth. Prokleto smooth. Uzevši u obzir kakav je zapravo Android messed-up OS - fantastično dobar posao.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline