View Single Post
Staro 09.06.2022., 22:15   #5391
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Kad smo vec kod tog rutera. Jel probao netko prebavit to cudo u bridge mod (preko sluzbe za korisnike/moj telekom stranice)?

Pitam jer nakon prebacivanja u bridge dzubre dopusti da drugi ruter iza njega uspostavi konekciju, ali onda usluga ne radi kako treba. Ogroman packet loss, internet neupotrebljiv.

Odgovor szk je da jedino taj router daju za 1 gbps link. Jel to istina, ima netko drugih iskustava?


pitas za speedport ili tecnicolor?

meni jedn tecnicolor radio u bridge modu bez ikakvih problema, drugi neće nikako pa ga koristim sa krivim pppoe podacima i upaljenim PT-om. isti firmware imaju tako da neznam do čega je.



ps moje veselje migracije optike sa adrese na adresu je iz menih nepoznatih razloga koštalo +40kn na mjesečni račun. ne poklapaju se omjeri korištenih usluga (0.7x mjeseci na 1. adresi, 0.3x mjeseci na drugoj - zbroj je veći od 1) iako je samo 1 dan usluga bila aktivna na obje adrese. ustvari 2 ako računamo i dan kad je instalirana optika na novu adresu.

usluga migracije je 1kn.

neću se žaliti jer em je 1kn (vs 100 za seljenje dsl-a), em su na obje lokaciji odradili kabliranje bez ikakve naknade, ali sustav im nije nešto posložen, da ne kažem da je blesav. tehnički je neizvediva migracija korisnika unutar sustava. radi se novi ugovor, daje se nova oprema, novi korisnički račun, sa novim telefonskim brojem (!!) i dođu 2 računa za taj mjesec, svaki u svom omjeru, te se na kraju stara lokacija ugovorno stornira a novi ugovor se veže za istog korisnika. nisam otkrio da li mi ugovor teče ispočetka ili se nastavlja. nevjerojatno.
jp_rv je offline   Reply With Quote