View Single Post
Staro 10.11.2015., 21:44   #495
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 234
Athlon 64 x2 5000+ Black Edition OC - može li još?

Bok ekipa, zanima me jeli se može izvući išta više iz moje postojeće konfiguracije.

Na kompu koji mi služi za administraciju i prčkanje po internetu imam slijedeću konfu:

Matična: ECS C51GM-M
Proc: Athlon 64 x2 5000+ Black Edition + Scythe Mine Rev. B Cooler
RAM: 2x1GB DDR2 Kingmax KLDD48F-B8KB5

Prvo da kažem da sam pročitao OC Upute - 4. dio - Overclocking AMD-ovih AM2 procesora.

Drugo, pratio sam upute po ovom članku TomsHardware.com - AMD's Athlon 64 X2 5000+ Black Edition jer su OC baš proc koji ja imam i to detaljno opisali.
Test su radili sa matičnoj ploči Asus M2N32-SLI Deluxe sa DDR2-1066Mhz te su uspjeli otići do 3.3ghz, množitelj 16.5x na 1.450V bez ikakvih crashova, no isto tako bios im je dao puno više opcija u odnosu na moj.

Moj bios meni ne dozvoljava dizanje voltaže iznad 1.375V, množitelj može do 25x, no već na 16x ne može se bootati, a ne mogu dignuti voltažu na 1.45V da testiram jel bi onda radio na 16x. Postavke rama nisam dirao.

Ovo su moje postavke biosa i stanje na CPU-Z


Sa pločom je originalno došao Sempron 3000+ kojeg sam zamijenio sa gore navedenim procom i to sam baš htio taj proc zbog mogućnosti OC. Također da kažem da nisam iskusni OC već sam privržen uz ovaj komp koji je godinama kao takav sa mnom putovao na par mojih radnih mjesta pa sam otvorio ovaj topic čisto da vidim jel se može izvući još soka iz ovog procesora pošto nemam namjeru riješiti se ove konfe - eventualno dolazi u obzir promjena matične na neku koja podržava DDR2-1066mhz, no onda bi volio da matična ima 1 IDE utor.



EDIT: sad sam vidio da DDR2-1066mhz ide uz AM2+/AM3 tako da od tog ništa.

Zadnje izmijenjeno od: Sardi. 10.11.2015. u 22:11.
Sardi je offline   Reply With Quote