View Single Post
Staro 19.05.2010., 08:55   #123
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Samo da rezimiram stvar, i5 750 na defaultnoj brzini nije baš toliko brži od Q6600 koji se vrtio na 3.0 GHz. Dakle, definitivno se ne isplati prodavati dobru Dual ili Quad Core konfiguraciju sa s775 i prelaziti na neku jeftinu varijantu novog socketa jer se time definitivno ništa ne dobiva. Ako se već radi prelazak sa dobre s775 konfiguracije onda to mora biti prelazak na DOBRU konfiguraciju sa s1156 ili s1366. Pod ovo DOBRU podrazumijevam malo bolju ploču, RAM i CPU, ne neke najosnovnije verzije matičnih, sporu memoriju ili najjeftiniji CPU.
Ako netko razmatra prelazak na noviji socket zbog overclocka, svakako mora voditi računa koliko novaca ulaže u mašinu i kakve rezultate za to dobije. Svakako vodite računa da mašina bude dobro izbalansirana a ne da se desi da u mašinu sa slabom grafičkom ugurate jaki i7 procesor ili neka slična nebuloza.
Ako imate slabiju konfiguraciju sa s775 onda vam je svaki napredak itekako vidljiv, bilo da radite upgrade na istom socketu ili da idete na i3 varijantu.
Vodite računa i o potrošnji kompača, ako vam mašina 90% vremena služi za download, ne treba biti neka zvijer koja troši 250W dok to radi .
Ja sam prešao sa s775 na s1156 samo zbog toga što sam imao priliku nabaviti matičnu ploču i CPU po izuzetno povoljnoj cijeni a i pojavila se prilika da se riješim stare konfiguracije. Nisam išao na nešto jače upravo zbog potrošnje a i nekako mi je draža tišina dok kompač radi. Sa overclockom ću se definitivno pozabaviti kada ću imati malo više vremena s time da neće biti nikakav ekstremni overclock već samo toliko da dobijem nešto na brzini bez nekog velikog dizanja napona, ciljam na 3.2 GHz. Budem u nekom novom threadu stavio rezultate i zapažanja.

Nadam se da je ovom threadu barem malo rasčišćena nedoumica oko upgradea i novijih socketa. Lijepo je čitati o novim procesorima i gledati benchmarke ali je isto tako lijepo imati novce u novčaniku...

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 19.05.2010. u 09:01.
Sinac je offline   Reply With Quote