View Single Post
Staro 21.02.2016., 23:16   #52
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,747
medo, lijepo si ti sve to napisao ali računaj da ima nas forumaša koji su imali drugačija iskustva. Evo ti par primjera - AMD Duron, stavio ga na ploču, montirao hladnjak i postavio u kućište, sve montirao i prvo bootanje prođe OK, uđem u BIOS da odredim redoslijed bootanja i krk, mrak na ekranu. Ispalo je da je crknuo CPU.
Drugi primjer, AMD je taman izdao CPU na 1 GHz i svi se lovili ko muha na drek zbog tih famornih 1 GHz radnog takta, mislim da je Intel taman planirao izdavanje P4 procesora i da je u to vrijeme najpopularniji bio P3 na 700 MHz koji se lijepo mogao overclockati. I taj overclockani P3 je radio tiše i hladnije od AMD-a na 1 GHz koji je zbog svog hladnjaka bio bučniji od prosječnog usisavača.
A konstataciju o tome da ploča za AMD daje više nego za Intel, svatko može imati svoje mišljenje, ja sam svojevremeno bio jako nezadovoljan pločama za AMD jer su imale loše chipsete koji su imali svojih mušica, od problema sa IDE i USB kontrolerima, bugovitih BIOS-a do lošijih drajvera nego ploče za Intel. Zato preferiram Intel, bez obzira što dam više novca nego za AMD pandan.
Sinac je offline   Reply With Quote