View Single Post
Staro 26.06.2018., 14:39   #1
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Električni romobili i bicikli

Vidim da nam nedostaje tema...

Vlasnik sam Xiaomi mijia m365 romobila, i dok je ispravan relativno sam zadovoljan.

Kupio sam ga prošle godine, napravio sam nekih 600 km sve dok nije riknuo. Sada je na reklamaciji u mall-u.
Gume su se bušile 5 puta, bome je zajebano sam skinuti vanjsku gumu, pa je vratiti. Zračnice se dosta troše po vanjskim rubovima, vidi se da nisu dobre kvalitete.
Zadnja guma se probušila 4 puta, pa sam doskočio sam punom gumom - vaka, ali nisam neki majstor i bome sam se namučio ne bi li ju stavio. Vožnja s tom gumom je puno neudobnija, jednostavno nema nikakve amortizacije.

Razmišljao sam o modu, zapravo flashanju drugog firmware s kojim ide preko 30 km/h, ali nisam mogao biti siguran koji je točno model jer se može lako pogriješiti i onda je mrtav.
Prije 15 dana mi je umro na "cesti" kod punog gasa, počeo je pištat i ugasio se. Sada čekam popravak ili zamjenu.

Mane: Gume sklone bušenju, pretvrd sa punom gumom, pad snage izražen kako se prazni baterija, vožnja uzbrdo je no-go.

Vrline - stabilan, prenosiv, kvaliteta izrade, brz dok je pun, doseg sa 110 kg oko 20 km. (doseg da je zabavna vožnja je oko 12 km).

Ako je baterija više od pola prazna, zaboravite na uživanje, još ako vjetar puše u prsa...



Sada gledam da uzmem nešto jače, a da opet bude prijenosan... Ima li tko kakav prijedlog?

Što želim od romobila: Prijenosan (do 13-14 kila), sklopiv, snažan motor (htio bi 500W), baterija - barem da imam za 20 km, i da je max brzina 30 kmh ili veća. I da ga kupim u HR ili DE, da mogu ostvariti jamstvo ukoliko rikne. I gume bez zračnice, te da ima neku vrstu amortizera....

Ono što imam na umu je - tilgreen tilboost (francuzi brandiraju kineza ali ima2 godina jamstva) - nešto kao mijia ali veći domet i jači motor, ali opet gume budu problem... u najavi za kraj kolovoza i cijena oko 1000 eura.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote