View Single Post
Staro 02.01.2012., 01:11   #85
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor bilbi Pregled postova
Kad si već spomenuo kao NAS; tražim Medija plejer koji bi mi to mogao raditi. Dakle u njega može stati hard (3,5"), a ja ga na Windowsima vidim kao mrežni drive ili bilo koja kombinacija. No to je Linux, pretpostavljam i Mede i Xtreamer, i može se na njega nakalemiti bilo što, ako je ponešto i znanja u igri, zar ne? Ili je to toliko tipična opcija da ne moram ni pitati takve stvari?
Ne mora se ništa kalemiti, to je standardna opcija. Jedino potrebno znanje je ono o konfiguraciji mreže, ali to zaista ne ovisi o playeru. No kad smo već kod kalemljenja i Linuxa na playerima, može se čačkati po tome, ali treba voditi računa o tome da su media playeri prilično hardverski ograničeni u odnosu na "prava" računala, što brzinom procesora, što količinom RAM-a, procesori su im tipično 400-500 MHz, a RAM je od 128-512 MB. Ili, recimo to ovako: pretjerivanje u instaliranju programa koji nisu dio standardnog paketa može ih usporiti do neupotrebljivosti.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline