View Single Post
Staro 23.08.2012., 10:17   #89
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Ako misliš raditi custom vodeno svakako će te izaći skuplje nego da uzmeš neko gotovo rješenja od Corsaira koja se mogu nabaviti kod nas.

Teško je reći konačnu cijenu, ovisno šta odabereš. Također trebaš znati da sve što uvoziš u RH vrijednosti iznad 160 Kn (22 € ili 18 GBP) podliježe PDV-u znači računaj još 25% na cijenu.

Prva preporuka je da kupuješ sa ebay.co.uk
Blok
Radiator
Jer se neregistrirani paketi iz Kine vole izgubiti, iz UK će ti doći 100% za 2-3 tjedna a mislim da i nije neka velika razlika u cijeni. Osim toga UK ima najjeftiniju poštarinu u EU. Barem iz mog iskustva. Možeš ti i iz Kine tražiti registrirani paket ali će te koštati više.

Neznam šta misliš pod plosnata crijeva i zašto su ona bolja od običnih, a još manje znam gdje ih ima za nabaviti. Ono što je bitno kod crijeva je da imaju što deblje stijenke da ne bi pukla s vremenom i da budu čista.
Kod crijeva također trebaš gledati unutarnji i vanjski promjer da bi ti štimala na fittinge... Najčešće mjere su 8/10 i 10/12.

Trebat će ti i uvodnice, tj. fittinzi. Kad smo kod njih primijetih da onaj Radiator ima uvarene fittinge, znači ako uzmeš njega ograničen si u odabiru crijeva.

Mislim da rezervoar ne igra nikakvu ulogu, samo gledaj da ga imaš kako napuniti kad sve spojiš.

Također gledaj oznaku navoja na komponentama koje kupuješ.
Najčešća je G 1/4", ali ima ih i G 3/8" itd. Pokušaj uzeti sve sa istom oznakom.

Ako se možeš zaletiti do Slovenije preporučio bih ti da prekopaš asortiman ovog shop-a http://www.ekwb.com/shop/
Slinim već godinama po toj stranici a nemam mogućnost otići i kupiti par stvari niti mi se daje 25% harača ovoj državi.

Nadam se da sam pomogao
Kakvi zalman blokovi, dajte nepričajte gluposti. Pogotovo ne za 30 funti. Što se tiče kupovine u EK, nije moguće otići direktno kod njih jer posluju samo preko web shopa i bez iznimaka. Ostaje jedino narudžba kod nekog u slo.

EDIT: Pretekoše me, nečitah sve postove do kraja :S
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 23.08.2012. u 10:22.
Pupo je offline   Reply With Quote