View Single Post
Staro 21.11.2018., 11:06   #171
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Skys Pregled postova
Ovo sam ja dobio od MS HR kao službeni odgovor, c/p:

Poštovani,
Vezano za vaš upit o legalnosti rabljenih liceni softwarea nažalost Microsoft me može potvrditi valjanost ili legalnost softwarea koji nije došao iz našeg ovlaštenog partnerskog kanala( prodaja putem distributera i partnera; https://www.microsoft.com/hr-hr/solution-providers/home )
Zahvaljujemo na upitu"
Otprilike isto mi je rekla druga i na helpdesku na nakom čudnom hrvatskom.
Tak da mene zanima od koga i kojeg MS-a ste dobili odgovore vi koji ste ih dobili.



No, u tel. razgovoru s MS HR, gospođa se složila da je za dokaz legalnosti SW pred inspekcijom dovoljan važeći račun.



E sad...


P.S. Nikoga ne nagovaram na kupnju rabljenih licenci, ne tvrdim da je sve to ok i legalno, kao ni da nije ok ni legalno. Jednostavno me zanima istina. "D trut iz aut der."



Ova gospođa što razgovara na telefon je po meni porijekom iz Vojvodine i to sjevero istočnog djela, po svom govoru. Meni je provjerila licence prije 3 godine, a jučer mi je rekla da sada to više nemože i da se licenca koja je za neku državu registrira na serveru u toj državi. Također mi je rekla da se po onome što piše u PC kada se pogleda ne može znati dali je licenca OEM ili retail. Čak niti nakon registracije sa ključem iz generiranog koda se ne može vidjeti razlika dali je OEM ili retail.


No server koji to provjerava dobro zna o kojoj se licenci radi i dozvoljava za retail neograničeni broj reinstalacija. No ima jedna caka koju nisam ni ja znao do jučer, a to je ograničenje za retail verziju da se može reinstalirati maksimalno 1 puta unutar 90 dana. Mislim da je tako nešto spomenuto u onom ogromnom tekstu koji nitko ne voli čitati, samo onda nisam baš najbolje shvatio što se pod time misli jer sam na brzinu preletio preko toga, ali sam ipak uhvatio ovu opasku o 90 dana.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nisu li one tvoje licencare OEM?

Nisu jer sam baš tražio retail.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 21.11.2018. u 11:19.
sakomako je offline   Reply With Quote