View Single Post
Staro 20.06.2016., 14:50   #84
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Mislio sam na chip tonera pa onda napuniti sam

http://www.aliexpress.com/item/3020-...0-8d816ee67aa5

Znaš što samo?
Samo ti slušaj što ti se sve savjetuje po ovakvim forumima, Garantirano kupuješ novi printer. Jer novo je novo.

Jednako kao što je i ovaj Xerox Phaser 3010 ispustio dušu.

Naime nakon što sam ga razbucao pokazalo se je sljedeće.

1. Status monitor javlja > Paper jam
2. Nema nikakvog zagljavljenog papira.
Ili je riknuo senzor.
Ili je korisnik sredio i slomio plastiku senzora.
Ili je plastika koja povezuje senzore toliko filigramsaka da se je od temperature fjuzera defomirala.
Ili je nešto drugo.
Na kraju se pokazalo da nije riknuo senzor već je ispod senzora bio odlomljen konad plastičnog kučišta.
Dalje plastika koja povezuje senzore iskrivljena je kao banana.

Ali ni to nije bilo rješenje.

Nego na teflonskoj foliji je bilo toliko zaljepljenog tonera tako da kad se je fjužer zagrijao taj toner se rastopio i zaljepio na potisni valjak. I od nastalog opterećenja pregorio motor što pokreče mehaniku i zato softver vidi cijeli problem kao PAPER JAM.

A u suštini štos je u tome da je netko koristio jeftine zamjenske tonere . Jeftin univerzalni toner se je skupljao na teflon foliji. I na kraju printer ispusto dušu na opisan nači.

Znači imate toplu preporuku da nabavite te CHIP ove od kineza zajedno sa nekim sličnim tonerom. Samo zato jer vas je netko nabrkao da ni u kojem slučeju ne smijet za iste novce uzeti neki refubrish HP koji je napravljen kao tenk spram ove igračke. I bez problema izdrži 50 000 100 000 ili čak 250 000 uz kvalitetan zamjenski toner.

I normalno čim takneš u nečiji interes, gore opisan, možeš biti siguran da sljedi salva psovki i etiketiranja i podmetanja.

Zaključak:
Ili je Teflonski valjak toliko loš i jeftin da se na njemu ljepi toner. Ili je toner toliko kvalitetan dase uspije zaljepiti čak i na teflon. Za usporedbu i HP ima isti takav tefonski valjak. Ali na njemu se nikad ne uspije zaljepiti toner. Zna se poderati zbog spajalica na papiru ili potrošenog maziva. Ali toner se na njega ne lijepi.

Zadnje izmijenjeno od: Brucoš. 20.06.2016. u 15:45.
Brucoš je offline   Reply With Quote