View Single Post
Staro 30.04.2015., 13:46   #27
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor EXXX Pregled postova
moja preporuka, iako su novi - http://www.123tinta.hr
nažalost, naručio sam zamjenski toner upravo kod dotičnih i to za hp psc 1510... ukratko: na web shopu odabrao model printera, hopa - izašla mi boja za cartridge, naručio, uplatio preko paypala novac i čekao pošiljku... nakon uplate poslao im na mail da mi šalju refillan cartridge ali novog datuma jer taj h****i hp 1510 ima onaj "old generation cartridge error" - ulaze toneri samo štancani poslije prvog aprila 2014, nešto starije ipak ne - izbacuje errore, glupira se da nema nijednog tonera, da su svi prazni itd. itd.

kurir dostavio paket, s bočne strane kartonska kutija (naravno) sva razderana/rasčupana kao da je znatiželjni miš gurao unutra nosić (no to vjerovatno nije do firme, nema veze)... izvadim cartridge da ga isprobam, stavim u printer - ne radi, rekoh - ok, nema veze, ljudi nisu pročitali taj mail koji sam im poslao (?) - kasnije sam saznao da nisam tu ni trebao poslati mail - ali koga vraga imam slati mail kad na sajtu stoji da je boja kompatibilna sa hp psc 1510... zovem lika, objašnjavam mu stvari, poslao sam mail po uplati i na vašoj stranici tako i tako stoji - znači koji je to vrag - kaže ako je stvarno tako, pošalji reklamaciju pismeno na taj i taj mail (neki drugi)... pošaljem mu mail, naravno - niko ne odgovara danima, zovem nazad, još nikakav odgovor nije dobio od nadređenih, "ČIM NEŠTO SAZNAM I ČUJEM, ODMAH ĆU VAM SE JAVITI" - opet prolaze dani i dani, niko ništa, pošaljem mail šta je s time, kaže - pošalji cartridge nazad poštom i svom dokumentacijom (sve sam sačuvao, račun, one zračne balončiće, original pakovanje cartridge-a, kutiju kartonsku u kojoj je poslano, poslao i onako kako sam dobio) - najvjerovatnije neće biti problema, novac će vam biti vraćen - prošlo par dana od slanja paketa, već odavno je trebao biti kod njih, napišem mail - šta je s time? nema odgovora - danas napisao opet mail ako se ne očituju tokom današnjeg dana da ću kontaktirati udrugu potrošač, a to ću i napraviti kako mi se čini - jer OPET ne odgovaraju.

Katastrofa su i vjerujem da bi sa svakom strankom tako poslovali - lijeni su, aljkavi, nemaju pojma šta prodaju, neprofesionalni i bezobrazni. Sada čekam da novac vrate i nikad više kod njih ne uzimam ništa (radi se o nešto manje od 60kn, ne daj božda da je bilo više). Na njihovom web shopu piše da sve reklamacije rješavaju na obostrano (?) zadovoljstvo unutar 5 dana - kod mene je prošlo skoro dobrih mjesec dana.

Pare im neću pustiti, a zivkati ću i slati mailove dokle god ih ne dobijem nazad (pogotovo jer su oni KRIVO POSLANU robu dobili nazad, a slao sam na svoj račun paket).

Jedno ružno iskustvo s firmom 123tinta.hr, od mene imaju -1/10.
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote