Tema: Automobili
View Single Post
Staro 22.02.2024., 23:58   #72241
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Evo dobili smo nekog "starijeg" kolegu u osiguranju koji nam je rekao da pošaljemo dodatne fotografije svega što imamo (mjesta nesreće, dokumente od krivca nesreće) i kao da će to pomoći. Sad ćemo vidjeti što će biti dalje.

Više nisam pametan, ubuduće zvati policiju za svaku nezgodu, pa makar i malu?
Ako nisi kriv, da. Nekoliko frendova i frendica mi je radilo u osiguranjima i svi su to rekli.

Kada sam imao sudar (nisam bio kriv) zvao sam policiju. Gdje god sam kasnije došao na osiguranje, lakirnicu i sl., uvijek je prvo pitanje bilo “Je li bila policija?”


Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova



i na moju žalost, kada sam stavio novi regulator napona, i dalje kada mjerim na akumulatoru napon nije veći od 12.3 V



odnosno isto koliko pokazuje i kada je auto ugašen... znači i dalje ne puni.
Da li tvoj auto ima smart charge alternator?


Alternator ima jednu žicu koja služi za pobudu od kompjutera motora. Preko te žice ECU kontrolira rad alternatora. Signal na toj žici je obično istosmjerni pulsirajući napon pravokutnog oblika a širina pulsa varira ovisno o opterećenju električnog sustava auta i to tako treba biti.

Treba provjeriti napon pobude po mogućnosti ručnim osciloskopom.

Ako se dobro sjećam kada ima napona onda ne puni a kada nema napona onda alternator daje maksimum koliko može i obično ECU tada diže okretaje motora. Kada napon pulsira onda ECU limitira izlaz alternatora pa on ne radi punim kapacitetom.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote