Tema: Automobili
View Single Post
Staro 05.07.2017., 17:58   #30372
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
No ovaj pad cijena baterija će i na to utjecati, jer već i sad se ugrađuju baterije koje daju autonomiju 500+ km, samo što naravno koštaju još uvijek više nego solidno. 500+ km nije sad ne znam što, ali je valjda za 90% korisnika više nego dovoljno.

To je jako bliska budućnost, a ono što se nadam da ćemo dočekati u nekoj srednjoj/daljoj budućnosti je bežićno punjenje po cesti/autocesti.
Ima više paralelnih projekata u svijetu ali svi se više manje svode na isto, npr. http://www.express.co.uk/life-style/...charging-roads
500 km je već solidna udaljenost ako se ne mora voziti super štedljivo već neki prosjek. Kao i kod ICE brojke na papiru vrlo često nisu ostvarive u stvarnom svijetu. Ili barem u slučaju moje Mazde, ja mogu vozit tako da dostignem tu brojku ali poludit će svi samnom u autu i na cesti oko mene a i šire. Tako da kad i dočekamo takve cifre, treba uzeti u obzir stvarno testiranje i rezultate.

Ovo drugo sa cestama na bežićno punjenje je već "out of the box" razmišljanje i smjer naprijed koji bi uvelike riješio taj problem dometa. Samo, to je velik korak naprijed.

Ono što je isto zanimljivo kod el. vozila - nedostatak zvuka u odnosu na pješake / ICE vozila. Indirektno se povećava opasnost pobiranja istih.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote