View Single Post
Staro 12.11.2017., 15:07   #1
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Prije sam imao samo 1 problem s kompom, koji sam mogao zanemariti. No sad se stvorilo malo više toga.

Imam Win10 free s microsoft servera.
Problemi su:

1. Imam 2 HDDa od 1TB svaki. I kad izbrišem sve particije u Windows setupu, dobijem 3 unlocated spacea, umjesto 2.

2. Miš se čudno ponaša. Za neke stvari kliknem samo jednom, a miš to registrira kao 2-3 puta. Tipa, otvorim 2 taba u chromeu. Zatvorim samo jedan. A miš to registrira kao 2, pa mi izbriše oba 2 taba i izađe iz browsera.

3. Neki dan sam surfao po netu, skidao neke dijagnostik toolove, i nije htjelo baciti download, a trebalo je iz prve. Pa sam kliknuo više puta. I samo odjednom 4-5 downloada otvoreno.

4. HWMonitor. Danas sam krenuo provjeravati komponente, tj temperature. I jučer je normalno sve radilo. Ali danas sam 3 puta probao otvoriti. 3 puta stop responding prije nego što je uopće očitalo temperature.

5. Čudan ulazak u Windowse. Prije mi je automatski ulazilo u Windowse, klasično ono delete za bios, zatim reklama matične i onda Win10 mini menu i unutra sam. Dobio sam na to dodatak prije 2-3 dana, što mi se nikad nije desilo. Kao da sam u command promtu. Sve je crno, samo 1 bijela donja crta na ekranu. I moram stisnuti ctrl + alt + del da izađem brže iz tog. Nikad prije mi se to nije desilo.

Moja dijagnostika.

Radio sam neke dijagnostike sam.

HDD healt je u super stanju. 100% healt na oboje.
HW Monitor je jučer pokazivao ok temperature u idileu.
RAM test sam radio prije jedno 4-5 mjeseci vezan uz drugi problem. Nije stvarao probleme.
Procesor nema šanse da rikne.
Ostaje matična, grafa i napajanje. Svo troje je već mrvicu starije. 3 godine matična i grafa, i napajanje 4 i pol godine.
Dal' ovi simptomi mogu biti znak hardware umiranja ili?
Jel' imaju kakvi testovi da ih odvrtim? Zbilja se komp ponaša čudno zadnjih 5-7 dana.

MSI R7 260 OC 1GB
Asus H81 MK
Intel Celeron G1840 + stock cooler.
Toshiba "obična" 1TB + Toshiba P300 1TB
XFX Core PRO 450W
Corsair Vengenance DDR3 4GB 1600MHz + Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1866 MHz.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 13.11.2017. u 01:19.
Brad je offline   Reply With Quote