View Single Post
Staro 19.07.2020., 20:37   #320
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da li ti DS File radi backup automatski u pozadini svaki puta kada se spojiš na wifi?
Meni je tako prije radio, ali sam zadnjih nekoliko mjeseci primijetio da više ne radi tako, nego isključivo kada sam otvorim DS File dok sam spojen na wifi, onda prebaci sve od zadnjeg otvaranja. Ne znam što se promijenilo, i da li je uzrok tome DS File ili nešto od Android postavki.
Prva proba: isključio WiFi, napravim foto, uključim WiFi = nije automatski backupirao nakon što sam pričekao više od 5 min i par puta stavljao/budio mob iz standby-a

Disejblam photo backup u aplikaciji, pobrišem sve od prije prebačene fotografije na NAS-u uključujući ono u recycleu i ponovim par puta ovo sa novom foto i WiFi off/on = svaki puta radi bez greške


Testiram još par puta, pa ako se prob ponovi probam dodati DS File na " aplikacije izvan stanja mirovanja" listu. Tu već imam Viber i sl. app koje moraju biti budne.

edit:
Evo nakon 4-5 dana testiranja da javim:
Automataski backup prilikom prebacivanja na WiFi bi mi proradio samo onaj prvi put nakon inicijalne konfiguracije i nikad više. Instaliram sam Synology Moments za potrebe backupa fotografija, ima isti ovaj problem kao DS File ali barem kategorizira fotografije po datumu u zasebne foldere.
Šteta da ne radi automatski backup, ali ću (nadam se) steći tu naviku da ručno otvorim moments app i pokrenem backup dok sam na dobrom WiFi-ju.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 24.07.2020. u 15:11.
Doom je offline   Reply With Quote