View Single Post
Staro 14.07.2020., 21:58   #307
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Nakon dorade idiotski dizajniranog nosača za diskove/optiku ( koji leži na na ATX konektoru), uspio sam ugurati dva 2.5" diska unutra.

Tvornički 60 mm vent na vrhu kućišta je jadan i glasan, njega sam skinuo i na bočnu stranicu iznutra namontirao 80 mm Zalmana na 2k rpm kojeg sam novog imao u ladici. Na proc nanesena MX-4 umjesto tvorničke žvake.
Vent je na cca 2 cm od cpu pasivca i u BIOS-u postavljen na prvu razinu ( 1100rpm) - za sada do defaultnih 50 °C, pa naknadno procjenim do koliko treba podizati temp prag. Trenutna idle temp proca je oko 35 °C.

Sve je to ispalo hardverski solidno, ali kao što sam i očekivao, sa softverom se zabavljam cijeli dan i nije fora .


Išao sam na 916+ loader i pripadajući DSM, iskonfigurirao grub file i snimio image loadera na stari 2GB usb drive ( vid, pid i mac uredni, serijski br također unesen iz generatora ). Oba storage diska uredno formatirani:

Po prvo uključivanju web assistant mi pronađe nas i ponudi instalaciju, vrti onaj krug i nakon što je sve instalirano ide onaj 10 min restart timer. E, pa nakon tog tiemera je NAS mrtav.
Nema ga više na listi u routeru i ne mogu mu nikako pristupiti.

Diskovi su mi u AHCI modu, probao sam rebuild loadera sa novim extra.izma fileom, nekoliko puta formairao diskove i ponovo pržio svježi loader na usb stick
= svaki put isto xranje - po instaalciji se izgubi sa mreže.

Što raditi ? Da probam drugi loader/DSM, ovaj usb od 2GB valdja nije prob - ne popuni ga skoro pa ništa... Možda je problem što DSM instaliram preko Web Assistant-a ?

edit:
Driver za RTL8111G je sadržan u extra.izma file-u dok je kod mene RTL8111GR mrežna - možda je u tome problem.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 14.07.2020. u 22:50.
Doom je offline   Reply With Quote