View Single Post
Staro 25.05.2020., 22:24   #7922
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
@silver_tip
Istina, ali vidiš i sam da je Intelu ostalo samo jedno - igre, a kak god se okrene, igre nisu jedina i isključiva namjena. Također, izuzev ovih K modela i skupih Z490 ploča, obični Core 10000 modeli i B/H ploče se nalaze u najboljem slučaju u istom (po pitanju performansi) rangu ko i AMD-ovi ekvivalenti. Da, Intel već godinama ima krunu najboljeg gamerskog procesora, ali danas im je preostalo samo to, a opet razlike su premale, da bi kao nekada bez konkurencije ljudi bez pitanja progutali servirano.

A i to je upitno. AMD ima 155FPS avg/105FPS min, Intel 170FPS avg/110FPS min. Da, primjetit ćemo razliku... kako da ne.


U doba FX-a i5 je imao, bubam, 70FPS avg/61FPS min, a FX 55FPS avg/ 38FPS min. To se ipak moglo primjetiti...


A osobno smatram da FX nije bio baš takvo smeće od proca kako se voli mislit, pogotovo po cijeni za koju se prodavao. Ali je Intel bio daleko ispred u mnogim(većini) poljima.


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
meni zbilja nije jasno sto u trzisnom sto
u mogucoj zaradi i zbiljskom samaranju protivnika, kako AMD nije mogao ili nece napraviti jedan solo 6C proc tj. cemu forsiranje Ryzena 3 kao 4C8T da bi isti ostao produktivno "dobar" ?!? Sta nije mogla kompletna nova linija Ryzena 3 otici na cistih 6C sa popeglanom tehnologijom i visljim clockovima, uskratiti HT da se razlikuje od Ryzena 5 ali bi dobili zbiljski "jeftini gejmerski proc" koji bi bio u rangu 10400/10600 sto se igrica tice a kostao bi 150$ manje, to je samaranje protivnika.

To su napravili zato jer mogu i zato jer im to odgovara što se tiče zarade. Isto kao što i sada Mattisse refresh (vjerojatno) izbacuju zato jer mogu, iako neka pretjerana potreba za tim ne postoji.


Čista demonstracija moći, IMHO. "Moj je veći od tvoga."
JC Denton je offline   Reply With Quote