View Single Post
Staro 25.05.2020., 15:40   #7918
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
silver_tip bome si svašta natrekeljao u zadnje vrijeme. Vjerojatno ću požalit što uopće ulazim u raspravu

Počeviši od toga da AMD ne zna napraviti gaming cpu, kao da kaska ne znam koliko.


i9 10900K review:

Citiraj:
on average it was ~7% faster and frankly you’d be hard pressed to tell the difference. In fact, for the vast majority of games it’ll simply be impossible. Not to mention that the 7% difference was seen at 1080p with an RTX 2080 Ti. If we compare the 1440p data, the 10900K is just 5% faster than the 3900X when comparing average frame rate and 1% low data.
Dva pitanja: Koliko aseva igra sa 2080Ti na 1080p? Od tih par aseva koliko bi ih osjetilo razliku od par % na već ogromnom fps-u? Tako da nipošto ne stoji da su loši za gaming ili da "ne znaju" napraviti gaming cpu. Po meni je 1st gen ryzen dobar gaming cpu (ima boljih to ne kažem), a kamoli ovaj 3rd gen sa suludim IPC i povećanim clockom.

Druga stvar ovo što pričaš - zašto nisu napravili neki solo 6c ili općenito neki "only gaming cpu" - svi su tu negdje isti u gamingu - jer ne mogu navući veći clock (limitacija nodea i eventualno arhitekture) + svi imaju isti IPC, tako da ti dođe isto s kojim gejmaš ako imaš dovoljno jezgri, svi su u par sto mhz...

Također ryzeni ne skaliraju baš nešto sa clockom iznad ovih koji imaju sad, tako da od 5ghz nebi imali neke vajde, a efikasnost bi ošla kroz prozor

https://www.youtube.com/watch?v=X6RSEU1d-g8

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 25.05.2020. u 15:46.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote