Tema: Revolut
View Single Post
Staro 08.05.2020., 22:04   #881
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Možete prebijati kapitalne dobitke i gubitke na domaće tržištu.

Što se stranih tiče - na kapitalnu dobit koja je nastala otuđenjem u roku manjem od 2 godine ide 12% + prirez. Na svaku isplatu dividende također (s time da se gleda bruto iznos isplate - dakle prije nego Revolut skine 30% US poreza).
E sad - dolazi komplicirani dio:

Citiraj:
(1) Tuzemni poslodavac za izaslanog radnika, odnosno sam porezni obveznik rezident koji oporezivi dohodak iz članka 6. ovoga Zakona ostvari izravno iz inozemstva ili u inozemstvu, obvezan je, neovisno od drugih odredaba ovoga Zakona, na taj dohodak obračunati predujam poreza na dohodak, odnosno konačni porez, i uplatiti ga u roku od 30 dana od dana primitka, odnosno od dana isplate dohotka osim ako ovim Zakonom nije propisano da se porez plaća prema rješenju Porezne uprave ili godišnje. U istom roku tuzemni poslodavac za izaslanog radnika, odnosno sam porezni obveznik obvezan je Poreznoj upravi dostaviti propisano izvješće, osim ako je ovim Zakonom drukčije uređeno.
Po svakoj isplati dividende si dužan u roku od 30 dana podnijeti JOPPD obrazac i uplatiti predujam poreza.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote