View Single Post
Staro 22.04.2021., 14:57   #2499
peltierzg
Premium
 
peltierzg's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Eto samo da javim, nakon izvršenog inspekcijskog nadzora napravili su mi zamjenu artikla, zato jer po "članak 403., stavka 4. Zakona o obveznim odnosima određeno je da kod potrošačkih ugovora potrošač kao kupac nije obvezan pregledati stvar niti je dati na pregled, ali je obvezan obavijestiti prodavatelja o postojanju vidljivih nedostatak u roku od dva mjeseca od dana kada je otkrio nedostatak..."

Nadalje to što im piše na računu koji sam dobio prilikom preuzimanja robe: "da je robu prije preuzimanja pregledao i preuzeo neoštećenu" također nije u skladu sa zakonom i kao takvo ne vrijedi.

U kratko... muljaju gdje stignu, ali ovaj put se nisu uspijeli izvuć, tako da ne treba odustati odmah na prvu, ali i dalje ne mislim kupiti tamo više ni šaraf i onda se natezati sa ekipom koja me uvjerva da oni "posluju u skladu sa zakonom" i lažu o pravima koje ja imam kao kupac, kao da se to ne može nigdje provjeriti

Pozz

Citiraj:
Autor peltierzg Pregled postova
Ovo je drugi put da sam nešto kupio tamo, samo zato jer su mi usput prvi put je sve uredno prošlo, a trećeg puta neće biti, barem ne kod mene.
Što se tiče prijave, jasno da sam istu napravio, pa ćemo vidjeti rasplet situacije...
peltierzg je offline   Reply With Quote